Od kilku tygodni Galeria Bielska BWA w swoich mediach społecznościowych prezentuje obrazy zakwalifikowane przez jury Bielskiej Jesieni 2021 do wystawy finałowej. Dziś zaprezentowany został obraz Tomasza Kokotta zatytułowany „Królestwo grzybów”. Praca wzbudza kontrowersje, bo przedstawia wizerunek kard. Stanisława Dziwisza z kapeluszem w formie muchomora.

Prezentacja prac finałowych rozpoczęła się w połowie września i potrwa do listopada. Album utworzony na profilu Galerii Bielskiej BWA w Facebooku ma już ponad 70 prac (zobacz TUTAJ). Dziś przed południem zaprezentowany został kolejny obraz. Widać na nim kardynała Stanisława Dziwisza z kapeluszem w formie muchomora na głowie. Autorem obrazu jest Tomasz Kokott.

Praca nosi tytuł „Królestwo grzybów” i od momentu, gdy pojawiła się w internecie wzbudza kontrowersje. W ciągu godziny post z obrazem został kilkukrotnie udostępniony i skomentowany. - Po czym poznać nieudacznika i beztalencie? Że jedyna możliwość zainteresowania swoją żałosną twórczością jest profanacja osób, symboli, kpina i szyderstwo! - brzmi jeden z komentarzy, ale większość opinii jest pozytywnych.

45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021 odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Wystawę finałową będzie można oglądać w dniach 12 listopad - 31 grudnia br. Zgodnie z regulaminem, Bielska Jesień jest konkursem otwartym, przeznaczonym dla polskich artystów malarzy zamieszkałych w kraju lub za granicą. Kierowany jest do absolwentów wyższych szkół artystycznych, a także malarzy (osób pełnoletnich) nieposiadających dyplomu uczelni artystycznych, ale legitymujących się aktywnością twórczą i dorobkiem. Celem konkursu jest przegląd i promocja polskiego malarstwa współczesnego.

bak

Foto: Galeria Bielska BWA