Dużo skromniej niż w poprzednich latach na Święta Bożego Narodzenia udekorowane zostaną ulice i place Bielska-Białej. Świąteczne dekoracje pojawią się tylko w ścisłym centrum miasta. Wszystko przez konieczność redukcji wydatków i poszukiwania oszczędności ze względu na sytuację ekonomiczną w kraju.

Świąteczne dekoracje pojawią się w tym roku jedynie w ścisłym centrum Bielska-Białej. Udekorowane zostaną place: Ratuszowy, Wolności i Chrobrego oraz ulice 11 Listopada, Barlickiego, Przechód Schodowy, Wzgórze, Zamkowa, 3 Maja, Podcienie, Schodowa, Kościelna, Celna, Kręta, Cieszyńska oraz Rynek. Montaż dekoracji rozpocznie się 25 listopada.

Iluminacje będą działać od 3 grudnia do ostatniego dnia stycznia. Tradycyjnie na terenie miasta zostaną również ustawione choinki oraz takie elementy, jak świetlny anioł przestrzenny, dekoracja fontanny przed Teatrem Polskim, drewniana szopka z iluminacją przy ul. Orkana, a także przestrzenne figury Reksia oraz Bolka i Lolka. Wydział Gospodarki Miejskiej zapowiada także rozmieszczenie „świetlnych niespodzianek” w kilku miejscach miasta.

bak