Stacja wypożyczalni rowerów miejskich powinna stanąć w ścisłym centrum Wapienicy - uważa radny Konrad Łoś, który zwrócił się w tej sprawie do władz Bielska-Białej. Jako dogodną lokalizację radny proponuje plac pomiędzy pawilonami handlowymi i Domem Kultury.

- W wyniku modernizacji ul. Cieszyńskiej znacząco powiększony został plac parkingowy w centrum Wapienicy znajdujący się pomiędzy ciągiem pawilonów handlowych, Domem Kultury oraz naziemnymi elementami budowli przejścia podziemnego. Nowe zagospodarowanie tego terenu sprzyja usytuowaniu w jego obrębie dodatkowej stacji bazowej wypożyczalni rowerów miejskich BBbike - pisze w interpelacji Konrad Łoś.

Radny przypomina, że najbliższa infrastruktura tego typu znajduje się przy ul. Jaworzańskiej obok wejścia na stadion lekkoatletyczny zarządzany przez BBOSiR oraz w rejonie lotniska sportowego przy ul. Zwardońskiej. - Zasadnym wydaje się, aby w ścisłym centrum Wapienicy usytuować począwszy od nowego sezonu dodatkową stację wypożyczalni rowerów miejskich, o co w imieniu mieszkańców wnioskuję - przekonuje radny PiS.

- Ze względu na duże skoncentrowanie ruchu pieszego we wskazanym miejscu zlokalizowanie w jego obrębie stacji wypożyczalni rowerów miejskich w istotny sposób zwiększy dostępność rowerów miejskich wśród mieszkańców oraz ułatwi możliwość korzystania z tego typu środka komunikacji - uważa radny Łoś. Prezydent miasta ma 14 dni na udzielenie odpowiedzi na interpelację.

bak