Mamy pierwsze potwierdzone przypadki zachorowania na koronawirusa w bielskich placówkach oświatowych. W ub. tygodniu COVID-19 potwierdzono u ucznia jednego z technikum w Bielsku-Białej, dziś pierwszy przypadek ujawniono u nauczyciela niepublicznej szkoły podstawowej w naszym mieście.

Są pierwsze przypadki COVID-19 w bielskich placówkach oświatowych. W minionym tygodniu zachorował uczeń jednego z technikum, a dziś zakażenie potwierdzono u nauczyciela niepublicznej szkoły podstawowej. Dochodzenie epidemiologiczne w sprawie prowadzi Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bielsku-Białej. Zgodnie z przepisami, na kwarantannę kierowane powinny być osoby z kontaktu z chorą, które nie były zaszczepione lub w ciągu ostatnich sześciu miesięcy nie zostały ozdrowieńcami.

- Czwarta fala jest nieunikniona, ona już jest - mówił wczoraj na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski. Jego zdaniem, dynamika wzrostu zakażeń wskazuje, że w ciągu dwóch tygodni będzie 1 tys. zakażeń dziennie. We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 530 nowych przypadkach COVID-19. Wykonano 45,5 tys. testów.

bak