Urząd Miejski w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na modernizację ścian i posadzek w pomieszczeniach biurowych i pomocniczych w budynku ratusza. To drugi etap prac, które realizowane były także w zeszłym roku. Na remont biur i piwnic magistrat planuje przeznaczyć 370 tys. zł.

Jak czytamy w dokumentacji przetargowej, przedmiotem zamówienia jest wykonanie modernizacji ścian i posadzek na parterze i w piwnicach ratusza w pomieszczeniach biurowych i pomocniczych. Zakres robót obejmuje m.in. prace rozbiórkowe i demontaż (zerwanie podłóg), naprawę podłóg z parkietu, modernizację ścian i sufitów (gładzenie i malowanie) oraz składowanie i wywóz odpadów. To drugi etap inwestycji. W ub. roku podobne prace zrealizowano w pomieszczeniach na pierwszym i drugim piętrze.

Zgodnie z planem, roboty będą prowadzone w czynnym budynku urzędu. Dlatego wykonawca jest zobowiązany do zaplanowania i przeprowadzenia remontu w sposób gwarantujący ciągłe funkcjonowanie obiektu oraz zminimalizowanie zagrożeń i uciążliwości. Prace inwestycyjne powinny być wykonane w ciągu dwóch miesięcy.

bak