W niedzielne popołudnie tłumy bielszczan pojawiły się w Parku Słowackiego, gdzie odbywa się X Piknik Rodzinny z Nadzieją. W programie moc atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. W czasie festynu można wziąć udział w losowaniu wartościowych nagród oraz wspomóc Dom Dziecka i Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej.

Wielki piknik rodzinny zorganizowany przez Fundację Nadzieja rozpoczął się o godz. 13:00. W Parku Słowackiego oraz w pobliżu sceny plenerowej Bielskiego Centrum Kultury zgromadziły się tłumy bielszczan, którzy licznie biorą udział zarówno w przygotowanych atrakcjach, jak i losowaniu ciekawych nagród. Na dzieci czeka m.in. malowanie twarzy, ścianka wspinaczkowa, spotkanie z alpakami oraz przedstawienie familijne.

Całe rodziny mogą wziąć udział w loterii, w której do wygrania są m.in. atrakcyjne vouchery, jak choćby zaproszenie na przelot szybowcem, zaproszenia na weekendowy pobyt w pensjonatach, bilety do teatru i parków rozrywki czy zaproszenia do restauracji, cukierni i kawiarni. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na rzecz placówek prowadzonych przez Fundację Nadzieja, ale to nie jedyna forma pomocy dla potrzebujących dzieci.

Tegoroczny piknik odbywa się pod hasłem „Bawimy się i pomagamy” - w czasie festynu prowadzona jest zbiórka artykułów plastycznych dla dzieci z Domu Dziecka i Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej. W programie znalazły się też takie atrakcje, jak pokaz iluzji, fireshow czy pokaz laserów. Zabawa potrwa aż do wieczora.

bb