Urząd Miejski w Bielsku-Białej ponownie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej budowy tężni solankowej wraz z integracyjnym placem zabaw. Obiekt ma stanąć na Bulwarach Straceńskich. W pierwszym postępowaniu nie zgłosiła się żadna firma, która byłaby zainteresowana wykonaniem tego zadania.

Przetarg dotyczy opracowania dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy tężni solankowej wraz z integracyjnym placem zabaw przy ul. Górskiej i Jeździeckiej w Bielsku-Białej. Zgodnie z założeniami, tężnia będzie obiektem wolnostojącym o konstrukcji drewnianej z pergolami po obu stronach obiektu, pod którymi znajdą się ławki parkowe. Orientacyjne wymiary obiektu w planie, to 3,70x20,00 m oraz wysokość ok. 6 m.

Tężnia oraz plac zabaw tworzyć będą uzupełnienie istniejącej infrastruktury rekreacyjnej przy Bulwarach Straceńskich. Celem głównym projektu jest umożliwienie mieszkańcom miasta zażywanie inhalacji leczniczych wspomagających układ oddechowy, ruch na świeżym powietrzu, miejsce zabaw i rekreacji dla całych rodzin. Zgodnie z ogłoszeniem, zwycięska firma będzie miała sześć miesięcy na przygotowanie dokumentacji.

bak