Od 6 do 12 września 2021 w Bielsku-Białej odbędzie się trzecia edycja największej imprezy branży IT na Podbeskidziu - BBDays4.IT. W przeciwieństwie do ubiegłego roku, całe gdy wydarzenie z powodu obostrzeń sanitarnych musiało odbyć się w formie zdalnej, teraz organizatorzy planują powrót do tradycyjnej wersji, umożliwiającej bezpośrednią integrację wszystkich pasjonatów branży IT.

BBDays4.IT to ogólnopolskie wydarzenie skierowane w dużej mierze do programistów oraz pasjonatów nowoczesnych technologii. Ma na celu przybliżenie dynamicznie rozwijającego się rynku IT w Bielsku-Białej, umożliwienie poszerzenia wiedzy i umiejętności praktycznych. To równocześnie szansa na poznanie Bielska-Białej i całego regionu, oferującego wyjątkowe możliwości do mieszkania, pracy i aktywnego wypoczynku w otoczeniu natury czy pięknej architektury.

Miasto pełne perspektyw

- W Bielsku-Białej swoje siedziby mają zarówno międzynarodowe korporacje, jak i lokalne firmy działające w różnych obszarach. Dlatego niezależnie czy ktoś jest grafikiem, programistą czy osobą odpowiadającą za tworzenie baz danych, może znaleźć miejsce do realizacji swoich aspiracji. Miasto zapewnia także atrakcje kulturalne, podobnie jak w większych aglomeracjach - zapewnia Dariusz Wylon, przedstawiciel firmy Selleo, jednego z organizatorów wydarzenia.

Pierwsza edycja wydarzenia czerpiącego wzorce od Dni Wolnego Oprogramowania oraz istniejącej już wcześniej imprezy BBQ4IT odbyła się we wrześniu 2019. Festiwal zgromadził wówczas ponad 1500 uczestników biorących udział w około 30 wydarzeniach - zorganizowanych dla doświadczonych programistów, uczniów szkół średnich czy studentów poszukujących informacji dotyczących studiów oraz kariery w branży IT.

Rok później ze względu na pandemię koronawirusa organizatorzy BBDays4.IT zdecydowali się na przeniesienie całego wydarzenia do internetu. Jedenaście zorganizowanych prelekcji oraz trzynaście specjalistycznych wywiadów było transmitowanych na żywo na kanale festiwalu w serwisie YouTube, a łącznie transmisje ze wszystkich dni zeszłorocznego wydarzenia obejrzało blisko 5700 widzów. Również udział w panelach dyskusyjnych czy meetupach był możliwy dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

Od wykładów do… questów w Wiedźminie

Co prawda zeszłoroczny festiwal musiał odbyć się w formie online, ale podczas prowadzonych transmisji przygotowano interesujący oraz różnorodny program dla wszystkich zainteresowanych branżą IT. Dzięki temu uczestnicy mogli m.in. poznać fakty i mity dotyczące Darknetu, pozyskać informacje dotyczące podstaw kodowania, ale także dowiedzieć się, czy… quest z gry Wiedźmin może zakończyć się w Bielsku-Białej.

Od pierwszej edycji BBDays4.IT udowadnia, że Bielsko-Biała oraz region Podbeskidzia sprzyjają rozwojowi całej branży informatycznej. - Naszą ideą jest przedstawienie i pokazanie Bielska-Białej jako miasta, w którym warto mieszkać oraz pracować. W ramach eventu staramy się przeprowadzać ciekawe dyskusje oraz angażować wszystkich jego uczestników. Ponadto chcemy zachęcać całą branżę do inwestowania oraz udowodnić, że branża IT rozwija się w Bielsku-Białej bardzo dobrze - dodaje Dariusz Wylon.

Organizatorom BBDays4.IT szczególnie zależy na dotarciu do programistów z całej Polski i zaprezentowaniu współpracy firm IT z regionu z uczelniami wyższymi oraz władzami miasta. Zbudowanie dobrych relacji między pracownikami, pracodawcami, nauką i lokalnym samorządem jest gwarancją rozwoju branży oraz stworzenia atrakcyjnych warunków do pracy, mieszkania i wypoczynku.

***

Organizatorami trzeciej edycji BBDays4.IT są Miasto Bielsko-Biała, Akademia Techniczno-Humanistyczna oraz firmy Rekord SI, Selleo, Precisely Poland, Ice Mortgage Technology, Agencja Rozwoju Regionalnego w Bielsku-Białej oraz Fundacja Centrum Nowych Technologii. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Więcej informacji na temat wydarzenia, jego poprzednich edycji oraz planowanego programu znajdziesz TUTAJ.

Materiał partnera