Adam Ruśniak, wiceprezydent Bielska-Białej, wyrasta na pierwszego krzewiciela bielskiej kultury w świecie. Niedawno zdobył dla nas Rzym, bawiąc tam wraz z kilkoma innymi ratuszowymi urzędnikami wysokiego szczebla na prestiżowym pokazie mody Alta Moda Roma.

Wiceprezydent nie uczestniczył w pokazie jako model. Podobnie jak Anna Zgierska, zastępca naczelnika Wydziału Kultury i Promocji oraz sam naczelnik - Przemysław Smyczek. Towarzyszyli oni, i z pewnością dodawali otuchy, bielskiej projektantce mody Natashy Pavluchenko. To właśnie ona - jak twierdzi Ratusz - zaprosiła bielskich urzędników, by zawitali z nią do stolicy Italii. Pobyt, dodajmy gwoli ścisłości, trwał pięć dni i kosztował budżet miasta 8 tysięcy złotych. Na pokazie mody jednak się nie skończyło.

- Nasza delegacja, na zaproszenie Ambasador Polski w Rzymie Anny Marii Anders, wzięła także udział w oficjalnym spotkaniu w polskiej ambasadzie, podczas którego rozmawiano m.in. o prezentacji kolekcji Everlasting połączonej z promocją Bielska-Białej w ogrodach ambasady w Rzymie we wrześniu bieżącego roku. Obok pokazu strojów Natashy Pavluchenko planowana jest wtedy także wystawa fotografii poświęconej naszemu miastu oraz koncert muzyków z Bielska-Białej - informuje Tomasz Ficoń, rzecznik magistratu.

Bardzo nam się podoba, że prezydent Ruśniak robi, co może, aby promować nasze miasto. Był już z ramienia gminy niemalże współproducentem serialu młodzieżowego, który miał rozsławić stolicę Podbeskidzia, a teraz wypłynął na jeszcze szersze, modowe wody. Kto wie, gdzie jego stopa stanie za rok? Może w Hollywood? A może wróci na 11 Listopada? Na początku swojego urzędowania zapowiadał, że zrobi wszystko, żeby ten trakt ożył. Na razie ta sztuka się nie udała, ale tak oto bielska ulica 11 Listopada stała się kolejnym dowodem na to, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu.

Więcej o wojażach wiceprezydenta Adama Ruśniaka można przeczytać w nowym wydaniu „Kroniki Beskidzkiej”, które ukaże się w czwartek. E-wydanie można kupić na www.prasabeskidzka.pl.

KJ

Foto: Urząd Miejski w Bielsku-Białej