Drogowcy rozpoczęli remont ul. Tańskiego i Skrzydlewskiego w Bielsku-Białej. Dwie osiedliowe ulice uległy zniszczeniu, gdy stały się częścią objazdu na czas rozbudowy Cieszyńskiej. Prace potrwają do końca sierpnia i będą kosztować ok. 1,5 mln zł.

Miejski Zarząd Dróg realizuje zapowiedź władz miasta, które obiecały naprawę nawierzchni ul. Tańskiego i Skrzydlewskiego, po tym jak stały się częścią objazdu na czas rozbudowy ul. Cieszyńskiej. Kontrakt na prace został podpisany i w ostatnich dniach doszło do przekazania placu budowy. Prace drogowe obejmują wymianę podbudowy ulicy, wymianę krawężników, wykonanie elementów odwodnienia oraz wykonanie nowej nawierzchni jezdni. 

Inwestycja dotyczy 750-metrowego odcinka ul. Tańskiego od Spółdzielców do Trzech Diamentów, w przypadku Skrzydlewskiego ulica remontowana będzie na fragmencie rozpoczynającym się od Tańskiego, aż do oddalonego o ok. 350 metrów poprzecznego odwodnienia liniowego. W związku z koniecznością prowadzenia robót, drogowcy zaplanowali wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu. Koszt inwestycji to 1,5 mln złotych, a jej zakończenie zaplanowano na koniec sierpnia.

bb