Bielska policja zatrzymała trzy osoby mogące mieć związek z włamaniem do domu na terenie powiatu cieszyńskiego. W wyniku przestępstwa skardziono volkswagena golfa oraz wyposażenie domu o łącznej wartości blisko 100 tys. zł. Za kradzież z włamaniem odpowiada 38-letni mieszkaniec Bielska-Białej.

W poniedziałek śledczy bielskiego komisariatu uzyskali informację, że na terenie Wapienicy, w jednym z magazynów może znajdować się skradziony na terenie powiatu cieszyńskiego osobowy volkswagen golf. Na miejsce natychmiast udali się kryminalni z policyjnymi patrolami. Z informacji jakie posiadali śledczy wynikało, że mogą się tam znajdować również osoby, które mają związek z tą kradzieżą.

Na miejscu stróże prawa odnaleźli skradziony w nocy z 16 na 17 lipca samochód oraz kompletnie zaskoczonych 38-latka z Bielska-Białej, 28-letniego mieszkańca powiatu cieszyńskiego oraz 29-letnią bielszczankę. W toku przeszukania magazynów mundurowi poza skradzionym volkswagenem, znaleźli jeszcze wyposażenie mieszkania pochodzące z włamania na terenie powiatu cieszyńskiego. Odzyskane mienie zostało zabezpieczone, a technicy kryminalistyki wykonali oględziny. Skradziony pojazd trafił do prawowitej właścicielki, a podejrzewana o popełnienie przestępstwa trójka do policyjnej izby zatrzymań.

Po nocy spędzonej w areszcie zatrzymani zostali przekazani stróżom prawa z KP w Skoczowie, na którego terenie doszło do przestępstwa. Śledczy ze skoczowskiego komisariatu przeprowadzili dochodzenie, w którego toku ustalili udział poszczególnych osób w zdarzeniu i przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 38-letniemu bielszczaninowi. Za przestępstwo może trafić za kraty nawet na 10 lat.

bb