W miniony weekend policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem młodzieży podczas wakacji. Skontrolowano blisko 40 lokali rozrywkowych. Zatrzymano pięć osób, 15-latek posiadał przy sobie ponad 50 gramów amfetaminy.

W działania byli zaangażowani policjanci prewencji, śledczy z wydziałów kryminalnych oraz stróże prawa z miejscowych komisariatów. Działania nadzorował naczelnik wydziału prewencji KMP w Bielsku-Białej podinsp. Marcin Bębenek. W trakcie działań skontrolowano blisko 40 lokali rozrywkowych oraz miejsc, w których gromadzi się młodzież, sprawdzając je pod kątem spożywania alkoholu lub narkotyków.

Zatrzymano pięciu sprawców różnych przestępstw i czynów karalnych, jedną osobę poszukiwaną oraz ujawnili ponad 40 sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych i 30 osób pijących alkohol w miejscach, gdzie jest to zabronione. 36-letni mieszkaniec powiatu bielskiego podróżujący peugeotem został zatrzymany do kontroli drogowej w Wapienicy. Okazało się, że miał zakaz prowadzenia pojazdów i był pod wpływem narkotyków. W trakcie czynności służbowych mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę.

Tej nocy w ręce stróżów prawa wpadło jeszcze dwóch mieszkańców powiatu cieszyńskiego, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Niechlubnym "rekordzistą" okazał się 15-latek, który posiadał przy sobie ponad 50 gramów amfetaminy. Na nastolatka spacerującego w środku nocy pustą ul. Strażacką zwrócił uwagę naczelnik, który razem z kierownikiem ogniwa patrolowego bielskiego wydziału prewencji patrolowali Wapienicę. Nastolatek na widok radiowozu próbował "zniknąć z oczu" mundurowym. Bezskutecznie. W trakcie kontroli osobistej policjanci znaleźli przy nim narkotyki.

Nastoletni mieszkaniec powiatu cieszyńskiego trafił do policyjnej izby dziecka, a amfetamina została zabezpieczona. Następnego dnia usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a sędzia rodzinny umieścił go w schronisku dla nieletnich. Za popełniony czyn karalny może trafić do poprawczaka.

bb