Dron z wysokiej jakości kamerami jest wykorzystywany w codziennej służbie bielskiej drogówki. Wczoraj patrole ustawione były w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej, Sarni Stok i Kwiatkowskiego w Bielsku-Białej, gdzie szczególnie obserwowano m.in. kierowców przejeżdżających skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Mundurowi z bielskiej drogówki wykorzystują w codziennej służbie policyjnego drona. Jego operatorzy obserwują zachowanie kierowców i pieszych, a w przypadku zauważenia wykroczenia, drogą radiową przekazują informacje patrolowi zlokalizowanemu w pobliżu obserwowanego miejsca, który podejmuje kontrolę drogową lub legitymowanie pieszego uczestnika ruchu drogowego, bądź rowerzysty.

Bezzałogowy statek powietrzny dysponuje kamerą z 200-krotnym przybliżeniem i może się poruszać z prędkością rzędu 80 km/h. Jego kamera nagrywa obraz w rozdzielczości 4K, co pozwala zabezpieczyć materiał dowodowy bardzo dobrej jakości. W poniedziałek pod okiem drona, znaleźli się uczestnicy ruchu drogowego w rejonie skrzyżowania ul. Warszawskiej, Sarni Stok i Kwiatkowskiego.

Policjanci szczególnie uważnie przyglądali się kierowcom, którzy nie zatrzymywali się na czerwonym świetle lub popełniali wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu pieszych. Na zaprezentowanym filmie poniżej widać jak wykroczenie popełnia kierujący czerwonym samochodem osobowym.

bb