Wybór nowego komputera stacjonarnego to zawsze nie lada wyzwanie. Jest to urządzenie, które obecnie jest niezbędne w wielu różnych dziedzinach życia - pracy, nauce czy rozrywce. Wybór odpowiedniego sprzętu może znacząco wpłynąć na kilka kolejnych lat życia, dlatego warto porządnie się nad nim zastanowić i dokonać mądrej decyzji. Jedną z firm od lat przodujących na rynku urządzeń elektronicznych jest marka Apple. Jednym z wartych uwagi modeli dostępnych w ofercie tej firmy jest komputer stacjonarny Apple Mac mini. Czy warto go kupić? Jakie są jego wady i zalety?

Apple Mac Mini jako przykład strategii miniaturyzacji

Komputer stacjonarny Apple Mac Mini pomimo swoich niewielkich rozmiarów został wyposażony w 8 GB pamięci ram oraz 512 GB dysk SSD. Dzięki temu jego wydajność jest niezwykle wysoka. Choć są to parametry, które w wysokiej jakości komputerach PC powoli stają się już standardem - tutaj zaskakuje zastosowanie ich w urządzeniu tak małym - jego masa to jedynie 1.3 kg. Kolejnym atutem jest karta graficzna - niewielka, lecz bardzo wydajna karta Intel UHD Graphics 630 z łatwością zdaje egzamin podczas wszelkich stawianych jej wymagań w codziennym użytkowaniu. Pomimo tak małych rozmiarów, jest to urządzenie na którym można pracować, grać i tworzyć w komfortowych warunkach

Dlaczego warto zainwestować w Apple Mac Mini?

Choć powszechnie wiadomo, że zakup sprzętu marki Apple - w tym również komputera stacjonarnego Apple Mac mini - jest sporym wydatkiem, warto zastanowić się nad dokonaniem takiej inwestycji. Zdecydowaną zaletą tego komputera jest właśnie stosunek jakości do ceny. Wykonanie urządzenia, jego design oraz komfort pracy są wysokie i rekompensują poniesione koszty. Czip zastosowany w urządzeniu zagwarantuje także doskonałą grafikę. Monitor dokładnie odwzorowuje kolory i sprawia, że wszelkie wyświetlane obrazy są wyraźne i estetyczne. System operacyjny MacOs dla wielu użytkowników jest prostszy, bardziej intuicyjny i wydajniejszy niż popularny Windows. Aplikacje dostępne w sklepie AppStore są praktyczne i przydatne zarówno podczas pracy biurowej, jak i po godzinach. Czip M1 wykorzystany do produkcji komputera Apple Mac Mini sprawia, że jest to urządzenie samouczące się. Dzięki temu komputer wspomaga automatyzację analizy wideo czy rozpoznawania głosu. Niezaprzeczalnym atutem jest też fakt wspierania ochrony prywatności i danych osobowych przez firmę z Cupertino. Apple wspiera content blockery oraz utrudnia śledzenie nas skryptom reklamowym. Dane dotyczące obiektów rozpoznanych na zdjęciach są przetwarzane lokalnie, a nie na serwerze.

Wady Apple Mac Mini - czy istnieją?

Czy komputer Apple Mac Mini naprawdę jest aż tak idealny? Dla niektórych użytkowników zdecydowaną wadą może okazać się cena - nie da się zaprzeczyć, że urządzenia Apple znajdują się na górnej półce cenowej. W dzisiejszych czasach również nieco bardziej praktyczny może okazać się laptop. Wiele osób prowadzi dynamiczny tryb życia, do którego bardziej pasują urządzenia przenośne. Kolejnym minusem jest zastosowanie jedynie dwóch portów USB zamiast czterech. W dzisiejszych czasach jest to zdecydowanie za mało. Sporym problemem jest też to, że po uśpieniu komputera, podłączone do niego urządzenia nie zawsze się ładują. Pomimo swoich wad, jest to dopracowane urządzenie domowe bądź biurowe. Można na nim pracować, uczyć się, tworzyć i bawić, nie martwiąc się jednocześnie o wydajność, szybkość i moc.

Artykuł sponsorowany