Czy powstające w pobliżu osiedle mieszkaniowe ma związek z zamknięciem basenu przy ul. Konopnickiej? - pyta władze Bielska-Białej poseł Przemysław Koperski. Jego zdaniem, jedno kąpielisko na miasto w którym mieszka ok. 170 tys. mieszkańców to stanowczo za mało. - Włodarz tak dużego miasta powinien zdawać sobie sprawę z potrzeb mieszkańców i słuchać ich oczekiwań, które powinny zostać spełnione - uważa poseł Lewicy.

- Doskonałe położenie kąpieliska „Panorama” przez wiele lat pokrywało potrzeby odpoczynku i relaksu mieszkańców miasta. Obecnie, już drogi rok z rzędu, basen pozostaje nieczynny, niszczeje, co wzbudza w mieszkańcach złość i wiele wątpliwości co do przyszłości ulubionego kąpieliska. Włodarz tak dużego miasta powinien zdawać sobie sprawę z potrzeb mieszkańców i słuchać ich oczekiwań, które powinny zostać spełnione - pisze Przemysław Koperski z Lewicy do prezydenta Bielska-Białej

Zdaniem parlamentarzysty, w mieście realizuje się wiele innych inwestycji, które w opinii mieszkańców są zbędne lub tryb ich realizacji mógłby ulec opóźnieniu na korzyść innych, bardziej istotnych dla bielszczan infrastruktur, które w dużej mierze spełniłyby ich potrzeby jak właśnie basen „Panorama”. Przemysław Koperski, powołując się na przepisy ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora w ramach interwencji poselskiej, przesłał do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego szereg pytań.

Przemysława Koperskiego interesuje m.in. kwestia czy w związku z brakiem funduszy na kompleksową modernizację kąpieliska (szacuje się, że to kwota ponad 20 mln zł), nie wystarczyłyby doraźne prace remontowe, by uruchomić obiekt? Dlaczego dotychczasowy wygląd basenu, jego głębokość, wielkość niecek i zagospodarowanie terenu muszą ulec zmianie? Jaki jest termin realizacji remontu basenu? Czy powstające w pobliżu nowoczesne osiedle ma związek z zamknięciem basenu? - pyta poseł.

W maju nasz portal informował, że w tegorocznym budżecie miasta oraz BBOSiR nie zabezpieczono żadnych pieniędzy na kompleksową przebudowę „Panoramy” ani na częściowe remonty, które pozwoliłyby otworzyć obiekt podczas zbliżających się wakacji. Oznacza to, że kąpielisko na pewno nie zostanie uruchomione w tym, a najprawdopodobniej także w 2022 roku, bo modernizacja potrwa dłużej niż kilka miesięcy.

Trwają poszukiwania finansowania zewnętrznego na modernizację „Panoramy”. W czasach pandemii i spadku dochodów samorządu nie stać na wydatek związany z kompleksową modernizacją kąpieliska - tłumaczył dwa miesiące temu Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

bak