Dziewięciu kandydatów wystartowało w konkursie na dyrektora Bielskiego Centrum Kultury w Bielsku-Białej. Zgłoszenia pod kątem formalnym sprawdzają teraz urzędnicy. W drugim etapie odbędą się rozmowy z kandydatami oraz ocena koncepcji programowo-organizacyjnej działalności instytucji kultury.

Konkurs na stanowisko dyrektora BCK im. Marii Koterbskiej ogłoszono w czerwcu. Od kandydatów oczekuje się posiadania wykształcenia wyższego, doświadczenia w pracy w instytucji kultury w szczególności związanej z muzyką lub doświadczenia w samodzielnym zarządzaniu, realizacji i rozliczaniu projektów z dziedziny kultury związanych z muzyką, doświadczenia w pozyskiwaniu pozabudżetowych środków finansowych dla projektów kulturalnych oraz znajomości branżowych przepisów prawa.

Jak ustalił portal, w terminie do bielskiego magistratu wpłynęło dziewięć kandydatur. Zgłoszenia pod kątem formalnym były sprawdzane przez urzędników, którzy w dalszym etapie zaproszą kandydatów do rozmów oraz ocenią przygotowane przez nich koncepcje programowo-organizacyjnej. W skład komisji wchodzą wiceprezydent Adam Ruśniak, sekretarz miasta Igor Kliś oraz naczelnik Wydziału Promocji i Kultury Przemysław Smyczek. Nazwisko nowego dyrektora poznamy w ciągu dwóch tygodni.

bak