W ofercie wiodących producentów pojawia się coraz więcej materacy dwustronnych. Czym są takie podłoża do spania? Czy sprawdzą się w Twojej sypialni? Sprawdźmy, dla kogo przeznaczone są materace dwustronne!

Czym jest materac dwustronny i czym różni się od jednostronnego?

Materace jednostronne, jak sama nazwa wskazuje, mogą być użytkowane tylko z jednej strony. Są przez to przeważnie niższe i lżejsze niż dwustronne, które zaprojektowane są tak, aby oferować komfortowy wypoczynek na obu swoich stronach.

Generalnie można przyjąć, że dwustronne materace są lepszym rozwiązaniem dla niemal każdego. Dają więcej możliwości konfiguracji (niektóre nawet sześć!), są wygodniejsze i z racji tego, że używane są rotacyjnie, dłużej nam służą. W niektórych jednak przypadkach materac jednostronny będzie dobrym wyborem - to dobre rozwiązanie dla tych osób, które mają ograniczony budżet, jednak szukają komfortowego podłoża do spania. W takim przypadku Hilding Salsa okaże się strzałem w dziesiątkę. Ten jednostronny materac dostępny jest w dobrej cenie, posiada certyfikat AEH jak znacznie droższe modele, w składzie odnajdziemy piankę termoelastyczną VISCO i profilowane nacięcia umożliwiające swobodną cyrkulację powietrza. 

Pośród wielu podłoży dwustronnych na szczególną uwagę zasługuje np. materac Hilding Electro. Ze względu na fakt, że sprzedawany jest wraz z odpinanym topem z profilowanego lateksu połączonego z pianką termoelastyczną, możliwe jest swobodne wybranie rodzaju podłoża, na jakim śpimy. A do wyboru mamy aż sześć opcji.

Materac dwustronny - dla kogo jest polecany?

Materace dwustronne generalnie dzielimy na dwa rodzaje, w zależności od typu ich wypełnienia. Materace dwustronne pianowe składają się najczęściej z dwóch połączonych ze sobą blatów pianowych. Jeden z nich jest zazwyczaj twardszy (np. H3), a drugi bardziej miękki i wykonany z piany termoelastycznej, a nie wysokoelastycznej. W takim przypadku strona termoelastyczna polecana jest na półrocze jesienno-zimowe, ponieważ daje uczucie przyjemnego otulenia. Z kolei twardsza sprawdza się latem, gdy szukamy chłodu i stabilniejszego podparcia.

Drugim rodzajem są podłoża mieszane - czym jest taki materac hybrydowy? To podłoże, do którego wykonania wykorzystano najbardziej zaawansowane technologie - pianowe i sprężynowe. W takim przypadku rdzeń materaca stanowi wkład sprężynowy złożony z setek drobnych sprężyn obłożonych pianką. Wierzchnia i spodnia warstwa materaca to blaty pianowe, dodatkowo uzupełnione np. o sizal czy włókno kokosowe. Przykładem takiego luksusowego materaca jest wspomniany Hilding Electro.

Z pewnością materac dwustronny będzie dobrym wyborem dla każdego, kto lubi komfortowy wypoczynek i poszukuje trwałego materaca na długie lata. Ponieważ podłoże takie może, a nawet powinno być regularnie obracane i użytkowane z dwóch stron, jego żywotność jest niemal dwukrotnie dłuższa od jednostronnego materaca.

Materace dwustronne najczęściej posiadają status wyrobu medycznego, co dodatkowo przemawia na ich korzyść. Mogą być użytkowane przez osoby po urazach kręgosłupa, cierpiących z powodu chronicznych bólów stawów czy mięśni, ale też sportowców czy pary, w których partnerzy różnią się od siebie pod względem postury.

Artykuł sponsorowany