Spółka wodociągowa Aqua podobnie jak w latach poprzednich uruchomiła kurtyny wodne na terenie Bielska-Białej. Urządzenia dają ochłodę mieszkańcom w pięciu lokalizacjach. Przyniosą ochłodę zawsze, gdy termometry wskażą więcej niż 25 st. C. Działać będą mniej więcej w godzinach do 9:00 do 20:00.

Pierwszy dzień kalendarzowego lata za nami, ale tropikalne upały znacznie wcześniej zawitały do Bielska-Białej i z pewnością jeszcze powrócą. Wytchnienie, gdy żar leje się z nieba daje przechodniom spółka Aqua, która zainstalowała na terenie miasta pięć kurtyn wodnych.

Bramy zraszające oraz słupki emitujące wodne mgiełki stanęły na placach Chrobrego i Wojska Polskiego, w bliskim sąsiedztwie ratusza, przy ul. Sempołowskiej oraz w pobliżu bielskiego lotniska. Kurtyny przyniosą ochłodę zawsze, gdy termometry wskażą więcej niż 25 st. C. Działać będą mniej więcej w godzinach do 9:00 do 20:00.

Zainstalowane urządzenia zużywają stosunkowo niewielką ilość wody. Bielszczanie z pewnością docenią ulgę, jaką daje przyjemne zroszenie wodną mgiełką w czasie panujących upałów.

AK