Materace lateksowe to rodzaj produktów piankowych. Od wielu lat cieszą się popularnością i wybierane są przez miliony użytkowników na całym świecie. Czy warto sprezentować sobie taki do własnej sypialni, dla rodziców, a może dla naszych pociech? Sprawdź, dla kogo przeznaczony jest materac lateksowy? Jaki wybrać, aby każdego ranka budzić się wyspanym. I gdzie na terenie Bielska-Białej możesz taki zakupić?

Dla kogo materac lateksowy będzie dobrym rozwiązaniem?

Lateks wytwarzany z kauczuku naturalnego obecnie wykorzystywany jest w przemyśle na szeroką skalę. Jednym z najpopularniejszych zastosowań jest właśnie wypełnianie materacy do spania. 

Materac lateksowy posiada właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne. Z tego względu będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z problemami alergicznymi. Produkty lateksowe pozwalają zachować odpowiednią higienę, zapewniają optymalną wentylację powietrza i nie pozwalają na rozwój alergenów. Dodatkowo nie wchłaniają wilgoci, dlatego sprawdzą się u małych dzieci, kiedy istnieje duże ryzyko zmoczenia powierzchni do spania przez sen

Lateks charakteryzuje się również dużą sprężystością i elastycznością, a do tego doskonale współpracuje z ciężarem ciała. Dzięki temu w pełni dopasowuje się to kształtu sylwetki i zapewnia optymalne podparcie w newralgicznych punktach. To wszystko sprawia, że materace lateksowe polecane są osobom, które cierpią na bóle i schorzenia kręgosłupa oraz bioder

Produktem, na który warto zwrócić uwagę jest materac lateksowy Hilding Melody od renomowanej firmy Hilding Anders. Jego konstrukcję tworzy profilowany w 7 stref twardości blat lateksowy, który charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i trwałością. Hilding Melody sprawdzi się również dla par, nawet z dużą różnicą wagową

Jaka powinna być twardość materaca lateksowego? 

Jedną z najważniejszych kwestii przy doborze materaca jest poziom jego twardości. To właśnie on m.in. będzie wpływał na to, czy każdego dnia obudzimy się wypoczęci, czy raczej obolali i niewyspani. Twardość materaca dobiera się na podstawie swojej masy ciała. Im ciężsi jesteśmy, tym twardsza powinna być powierzchnia, na której śpimy.

Podstawowe oznaczenia, z których korzysta większość producentów materacy to symbole od H1 do H4, gdzie cyfra oznacza poziom twardości. Dla osób o wadze poniżej 60 kg przeznaczone są materace miękkie, czyli H1, dla osób o wadze od 60 do 80 kg - materace średnie, czyli H2, dla osób o wadze od 80 do 110 kg - materace twarde, czyli H3, a dla osób o wadze powyżej 110 kg - materace bardzo twarde, czyli H4. 

Materace lateksowe od Hilding w Bielsku-Białej

Jeśli mieszkasz na terenie Bielska-Białej i poszukujesz materaca, który sprawi, że każdego ranka będziesz budzić się zregenerowanym i wypoczętym, to koniecznie odwiedź sklepy stacjonarne z produktami od marki Hilding. Aby uzyskać listę wszystkich salonów wraz z dokładnymi adresami, warto skorzystać z internetowej wyszukiwarki sklepów na stronie producenta łóżek Hilding. 

Pamiętaj, że sen to podstawowa potrzeba fizjologiczna człowieka. A jeśli będziemy ją zaniedbywać, odbije się to na wszystkich innych sferach naszego życia. Dlatego dobór odpowiedniego materaca to sprawa kluczowa, bo to właśnie materac ma największy wpływ na jakość i komfort snu. Jeśli odpowiednio go dobierzemy, nasz organizm będzie miał możliwość dogłębnej regeneracji, co z pewnością rano odczujemy.

Artykuł sponsorowany