Plafony to chyba najpopularniejszy i najbardziej klasyczny rodzaj oświetlenia wnętrz. Znamy je z dawnych lat, a dziś przeżywają renesans. To już nie tylko funkcjonalne oświetlenie miejsc użyteczności publicznej czy korytarzy. Nowoczesne plafony zachwycają formą i materiałami, dając niezliczone możliwości aranżacji.

Dlaczego plafony są tak popularnym typem oświetlenia?

Plafoniery zapewniają optymalne oświetlenie, ponieważ rozsył światła następuje na dużej powierzchni. Dzięki temu są idealnym źródłem oświetlenia ogólnego w pomieszczeniu. Plafony doskonale sprawdzają się jako oświetlenie komercyjne np. w hotelach, biurach, ciągach komunikacyjnych. Dodatkowo plafon nadaje się do każdego wnętrza, nawet tam, gdzie tradycyjne oświetlenie wiszące nie może zostać zastosowane. Nie zwisa i nie zajmuje przestrzeni. Nie przytłacza wnętrza i zajmuje mało miejsca, a jest to szczególnie ważne w niewielkich mieszkaniach i pomieszczeniach. Plafon będzie w takiej sytuacji niezastąpiony.

Plafony LED sufitowe czy ścienne - wybór należy do Ciebie

Wśród plafonów wyróżniamy lampy sufitowe i ścienne. W zależności od pomieszczenia i jego możliwości dobrać możemy odpowiedni model. Zarówno plafony ścienne, jak i wersje sufitowe pozwolą zaoszczędzić miejsce i zmieszczą się wszędzie. 

Oświetlenie Ideal Lux - plafony do eleganckiego salonu

Plafony Ideal Lux to gustowne oświetlenie, które wpasuje się w eleganckie wnętrze. Zarówno do hotelu czy restauracji, jak i do przestrzeni domowej. Kryształowa lampa sufitowa pięknie odbija światło, tworząc światłocienie. Plafon Ideal Lux doda wnętrzu uroku i podkreśli jego wyjątkowość. Pięknie prezentuje się kolekcja Ideal Lux Orion - to klasyczne okrągłe plafony z kryształkami. Błyskiem zachwycają także plafony Quadro od marki Ideal Lux. To kwadratowe lampy sufitowe, które dodadzą aranżacji klasy.

TK Lighting - nowoczesne plafony do współczesnych wnętrz

Drugim przykładem zastosowania plafonów we wnętrzach może być seria lamp od TK Lighting. W kolekcji Hilton znajdziemy plafony czarno-złote i biało-srebrne, które doskonale będą komponowały się w modnych aranżacjach. Minimalna forma będzie odpowiednia do nowoczesnych wnętrz. Kolekcja zawiera także lampy podłogowe, wiszące i kinkiety, można więc stworzyć oświetlenie, które będzie komponowało się spójnie w całym domu.

Plafony LED - nowoczesność w Twoim domu

Oświetlenie Ideal Lux czy TK Lighting to designerskie plafony o różnorodnym zastosowaniu. Stosując w modelach ledowe źródło światła, wpływamy nie tylko na jakość generowanego światła. Żarówki LED to ekologiczne rozwiązanie, które zapewni nam dużo niższe koszty. Żarówki LED są bowiem nowoczesne i pobierają niewiele energii elektrycznej. Zapewniają przy tym wysoką wydajność i wyróżniają się długą żywotnością. Nie trzeba się więc martwić ich wymianą, tak jak w przypadku żarówek tradycyjnych.

Przedstawiliśmy popularne i designerskie plafony, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednak oferta oświetlenia sufitowego jest dużo bogatsza. Na światlolux.pl możesz zapoznać się z pełną ofertą plafonów. Znajdziesz tam eleganckie, kunsztowne plafoniery, a także modele retro i klasyczne. Oferta obejmuje także plafony LED ze zintegrowanym źródłem światła i dodatkowymi funkcjami, jak np. ściemnianie. Zobacz, jakie plafony najbardziej pasują do Twojego wnętrza.

Artykuł sponsorowany