E-sport zyskuje na popularności. Od kliku lat profesjonalne „granie w gry” rozwinęło się do tego stopnia, że dziś organizowane są różne turnieje na szczeblu krajowym, europejskim, a nawet światowym. Zespół Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej chce podążać z duchem czasu i umożliwić swoim uczniom uprawianie elektronicznego sportu.

We wrześniu w Zespole Szkół Samochodowych i i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej ruszą tzw. klasy e-sportowe pod patronatem stowarzyszenia Esport Polska. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w mieście. W ramach umowy ze stowarzyszeniem uczniowie klas 4-8 i ponadpodstawowych będą mogli przez cztery godziny tygodniowo trenować pod okiem specjalistów.

- Będzie to swego rodzaju połączenie kultury fizycznej z nowymi technologiami. Zdecydowana większość ćwiczeń jest ruchowa. Gracze muszą przecież wypracować kondycję, refleks i orientację przestrzenną. Sport elektroniczny prężnie się rozwija, a my chcemy podążać z duchem czasu. Uczniowie będą rozwijać swoją pasję i nauczą się świadomie korzystać z technologii - mówi dyrektor ZSSiO Janusz Berek.

Zajęcia e-sportowe będą nieobowiązkowe, dla chętnych. W programie m.in. ćwiczenia motoryczne, treningi zdolności manualnych i lekcje języka angielskiego (w oparciu o słownik gier). Pojawią się również elementy programowania i możliwość udziału w turniejach różnego szczebla.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że branża gier stanowi jeden z najprężniej rozwijających się dziedzin światowej gospodarki, dlatego cieszy, że bielscy pedagodzy zauważają potrzebę rozwoju uczniów w tym zakresie. Klasy e-sportowe działają już w szkołach w Żywcu i Rajczy.

AK