Rząd luzuje kolejne obostrzenia sanitarne. Od niedzieli zwiększone zostaną limity w kościołach i miejscach kultu religijnego. Przed wakacjami więcej osób będzie mogło uczestniczyć w targach i konferencjach, gościć w hotelach i obiektach wypoczynkowych oraz oglądać wydarzenia sportowe.

Kolejny etap luzowania obostrzeń sanitarnych zaprezentowali dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski. Od najbliższej niedzieli więcej osób będzie mogło przebywać w kościołach - do 50 proc. miejsc. Od 26 czerwca łagodzone będą przepisy sanitarne na czas wakacji. Targi i konferencje będą mogły zaprosić większą liczbę gości, otwarte zostaną dyskoteki. W wydarzeniach sportowych i koncertach będzie mogło uczestniczyć do 50 proc. publiczności.

Również hotele i obiekty noclegowe od początku wakacji będą mogły przyjmować do 75 proc. gości, a do limitu nie będą liczyły się dzieci do 12. roku życia. - Te limity nie obowiązują dla osób zaszczepionych - podkreślał premier Mateusz Morawiecki. Podobny limit - 75 proc. - będzie obowiązywał w kinach, wesołych miasteczkach oraz w restauracjach i obiektach gastronomicznych.

bak