Dziś w Bielsku-Białej ruszają zdjęcia do filmu „Niebezpieczni dżentelmeni” (zmiana tytułu, wcześniej „Zakopiańscy dżentelmeni”) z udziałem Tomasza Kota, Andrzeja Seweryna, Marcina Dorocińskiego i Wojciecha Mecwaldowskiego. Dlatego w dniach 9-18 czerwca na ul. 1 Maja obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Premiera filmu o losach znakomitości zakopiańskiej bohemy zapowiadana jest na przyszły rok.

Akcja komedii kryminalnej rozgrywa się w 1914 roku. Film opowiada o losach czterech znakomitości zakopiańskiej bohemy - Tadeusza Boya-Żeleńskiego (Tomasz Kot), Witkacego (Marcin Dorociński), Josepha Conrada (Andrzej Seweryn) i Bronisława Malinowskiego (Wojciech Mecwaldowski). Panowie budzą się po zakrapianej nocy, a na podłodze znajdują zwłoki nieznanego mężczyzny. Po chwili do domu dobijają się stróże prawa. Rozpoczyna się wyścig z czasem.

- Plejada wybitnych polskich aktorów odsłaniająca nieznane oblicze słynnych i kultowych postaci oraz piętrowa zagadka kryminalna i niepowtarzalna atmosfera Zakopanego! "Niebezpieczni dżentelmeni” to iskrzący dowcipem i tętniący akcją komediowy kryminał, w którym równie ważne jak to „kto zabił?”, jest pytanie „kogo zabito?” - zapowiada produkcję warszawskie Koi Studio.

Przez trzy tygodnie maja ekipa filmowa kręciła sceny w Zakopanem. Zdjęcia realizowane były m.in. przy zabytkowej kaplicy na Jaszczurówce. Od środy plan zdjęciowy przenosi się do Bielska-Białej, gdzie ujęcia będą nagrywane w Teatrze Polskim. Dlatego w dniach 9-18 czerwca na ul. 1 Maja obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu, polegająca na wyłączeniu miejsc postojowych na odcinku 50 m (zakaz nie będzie obowiązywać pojazdów ekipy filmowej zaangażowanej w realizację zdjęć do filmu).

Film otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na stypendium scenariuszowe, rozwój projektu oraz produkcję. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Maciej Kawalski, produkcją filmu zajmuje się Agnieszka Dziedzic z warszawskiego Koi Studio, a koproducentem jest TVN i Walter Film Studio. Za dystrybucję filmu odpowiadać będzie Kino Świat. Premiera zapowiadana jest na 2022.

O bielskim castingu do filmu piszemy w artykule Wielkie zainteresowanie castingiem do filmu. Potrzeba tylko 350 statystów!

bak

Foto: Łukasz Bąk i Jan Wierzejski/Koi Studio