Nuncjatura Apostolska w Polsce opublikowała komunikat w sprawie postępowania dotyczącego rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Chodzi o kwestię nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich m.in. przez kapłana diecezji bielsko-żywieckiej. Po dokładnej analizie dokumentacji, Stolica Apostolska odrzuciła oskarżenia.

Komunikat w sprawie rzekomych zaniedbań abp. Stanisława Gądeckiego opublikowała dziś Nuncjatura Apostolska w Polsce. Czytamy w nim, że „działając na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i motu proprio papieża Franciszka „Vos estis lux mundi Stolica Apostolska w następstwie formalnych zgłoszeń - przeprowadziła postępowanie (…) w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych wobec osób małoletnich przez jednego kapłana archidiecezji poznańskiej i jednego kapłana diecezji bielsko-żywieckiej”. Oświadczenie nie zawiera żadnych szczegółów sprawy.

- Po dokładnie analizie zebranej dokumentacji, Stolica Apostolska uznała powyższe oskarżenia za bezpodstawne - czytamy. Skargi w tych sprawach zostały oddalone, a postępowanie zakończone.

bak

Foto: Facebook/episkopat.pl