Normobaria to według ekspertów jedno z najważniejszych odkryć XXI wieku. Terapia podwyższonym tlenem znacząco wpływa na jakość funkcjonowania człowieka i sprzyja zdrowemu, długiemu życiu. Uroki długowieczności można już teraz wypróbować w Bielsku-Białej. To tutaj stanęła pierwsza w regionie specjalna kapsuła normobaryczna.

Normoterapia polegająca na przebywaniu przez określony czas w specjalnie przygotowanej komorze o zwiększonym ciśnieniu i podwyższonej zawartości tlenu, dwutlenku węgla i wodoru to uznana metoda terapeutyczna, dzięki której wspomożemy regenerację swojego organizmu i wyleczymy szereg problemów zdrowotnych. Badania naukowe dowodzą, że wspomaganie naturalnych procesów leczenia podwyższonym tlenem prowadzi do wielu pozytywnych przemian fizycznych, biochemicznych i fizjologicznych. Mówi się, że tego typu terapia tlenowa to jeden z filarów długowieczności. Oddychanie nasyconym tlenem sprawia bowiem, że jeszcze lepiej dotleniamy wszystkie komórki organizmu.

Leczniczy skład powietrza w specjalnie przystosowanej terapeutycznej komorze zawiera do 38 proc. tlenu, 0,5 proc. wodoru i do 2,5 proc. dwutlenku węgla. Eksperci nie mają wątpliwości: większa ilość dwutlenku węgla to lepsze przyswajanie tlenu. Wodór z kolei jest niezwykle skutecznym antyoksydantem zwalczającym wolne rodniki. Uważa się, że takie parametry są najbardziej optymalne do życia każdego człowieka. Ciśnienie na poziomie 1500 hPa sprawia natomiast, że liczba komórek macierzystych wzrasta, a ciało regeneruje się szybciej.

Z dobrodziejstw normoterapii można, jak się okazuje, skorzystać od niedawna w Bielsku-Białej, gdzie za sprawą Barimed Normobaria pojawiła się pierwsza w regionie komora do tlenoterapii.

- Warunki panujące w komorze umożliwiają przede wszystkim lepsze dotlenienie całego organizmu. Tlen jest łatwiej uwalniany z hemoglobiny, ale także rozpuszczany w osoczu krwi. Obecny w większym stężeniu niż na zewnątrz komory wodór spowalnia natomiast podziały komórek i działa antyoksydacyjnie. W Barimed Normobaria oferujemy normoterapię w pełni wyposażonej, posiadającej certyfikat CE, komorze normobarycznej. Normoterapia sprawia, że można nie tylko odpowiednio się dotlenić, ale również szczególnie zadbać o swoje zdrowie oraz dostarczyć organizmowi niezbędnych do poprawnego funkcjonowania pierwiastków - informuje innowacyjna firma specjalizująca się w terapii tlenem.

Głównym zadaniem komór normobarycznych jest zapewnienie najbardziej optymalnych parametrów mieszanki oddechowej, które będą skutecznie wspomagały zdrowie. Taka terapia jest całkowicie bezpieczna i naturalna. Komory normobaryczne występują najczęściej w formie beczek ciśnieniowych. Odpowiednia liczba osób zajmuje wygodnie miejsca wewnątrz pomieszczenia komory i korzysta z wypoczynku, podczas którego może spokojnie, zdrowo i jednocześnie komfortowo oddychać. Regularne korzystanie z komory normobarycznej pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie i kondycję. Stymuluje regenerację organizmu, spowalnia procesy starzenia, zmniejsza obrzęki i stany zapalne, wspomaga odchudzanie oraz usprawnia dostarczanie składników odżywczych do komórek całego ciała.

To tylko niektóre z korzyści, jakie niesie ze sobą komora normobaryczna. Barimed Normobaria w Bielsku-Białej już teraz zaprasza, by na własnej skórze wypróbować zbawienne skutki normoterapii. Więcej informacji znajdziesz na https://barimed.pl/.

Konkurs
Dla czterech Czytelników naszego portalu mamy karnety na trzy dwugodzinne sesje w komorze normobarycznej w Barimed Normobaria w Bielsku-Białej. Aby wygrać, należy odpowiedzieć na pytanie: jak nazywa się odmiana tlenu składająca się z cząsteczek trójatomowych? Odpowiedź na pytanie należy przesłać na adres: [email protected] wraz z imieniem i nazwiskiem oraz numerem kontaktowym. W temacie maila prosimy wpisać „Konkurs - Barimed”. O wygranej w konkursie zadecyduje poprawność odpowiedzi oraz kolejność zgłoszeń (wygrywają cztery pierwsze osoby). Laureaci będą mogli odebrać karnety w siedzibie Wydawnictwa „Prasa Beskidzka” przy ul. Żywieckiej 118 w Bielsku-Białej.

Aktualizacja 8 czerwca godz. 17.55. Konkurs został rozstrzygnięty. Laureatami zostali: Barbara Talar, Mariusz Wyrozębski, Mateusz Gruszczyk i Dorota Holeksa. Serdecznie gratulujemy!

Artykuł sponsorowany