Są piękne, młode i utalentowane. Przedstawiamy jedenaście nastolatek z południa Polski, które rywalizują o koronę Miss Beskidów Nastolatek 2021. Zwyciężczynię tego konkursu poznamy na czerwcowej gali w bielskim klubie Klimat, a już dziś rozpoczynamy plebiscyt, w którym Czytelnicy wybiorą Miss Nastolatek portalu bielsko.biala.pl. Zachęcamy do głosowania!

Trwają przygotowania do kolejnej edycji konkursu Miss Beskidów Nastolatek odbywającego się w ramach wyborów Miss Polski Nastolatek. O tytuł rywalizuje jedenaście finalistek. O tym kto zdobędzie koronę dowiemy się na gali finałowej konkursów Miss Beskidów, Miss Beskidów Nastolatek i Mister Beskidów 2021, która odbędzie się 19 czerwca w klubie Klimat w Bielsku-Białej.

Już teraz jednak Czytelniczki i Czytelnicy mogą wybrać Miss Nastolatek portalu bielsko.biala.pl. Zwyciężczynią plebiscytu zostanie ta z kandydatek, której zdjęcia zdobędą największą liczbę głosów (tzw. lajków). Rozpoczynamy głosowanie! Zamkniemy je 18 czerwca 2021 o godz. 12.00, a następnie przeliczymy głosy i poinformujemy na łamach portalu o wynikach naszej zabawy. Wręczenie nagrody dla zwyciężczyni plebiscytu nastąpi na czerwcowej gali w Klimacie. Uwaga, aby uczestniczyć w głosowaniu, trzeba zalogować się do Facebooka.

12. Martyna Kasprzycka
Kęty
lat 15/167 cm
 
Uczennica do I klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Kętach. Ma wiele zainteresowań. Jednym z nich jest sport, który towarzyszy jej od dziecka. Była w klasie sportowej, jeździła na różnego rodzaju zawody, trenowała lekkoatletykę. Lubi chodzić na siłownię, pływać, jeździć na rolkach i ogólnie prowadzić aktywny tryb życia. W wolnym czasie uwielbia eksperymentowanie z makijażem. - Modeling dodał mi pewności siebie i otworzył drzwi na rozwój i nowe możliwości - mówi. Interesuje się również zwierzętami i nauką o nich. Jest osobą ambitną i dąży do wyznaczonych celów.
 
13. Julia Duda
Ruda Śląska
lat 14/172 cm
 
Interesuje się modą oraz wizażem. Jest osobą wesołą i pozytywnie nastawioną do życia i ludzi. W wolnym czasie jeździ na rolkach, nartach i rowerze. Trenuje także boks. Bardzo lubi podróżować, poznając różne kultury świata, a także kuchnie i nowe smaki. W przyszłości chce zostać kosmetologiem i wizażystką.
 
14. Barbara Stępień
Jastrzębie-Zdrój
lat 17/169 cm
 
Jest uczennicą drugiej klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Jastrzębiu Zdroju na profilu biologiczno-chemicznym. Interesuje się modelingiem. W marcu br. uczestniczyła w sesji zdjęciowej znanej bielskiej projektantki mody i stylistki. Jej pasją jest muzyka. Jest ona także drogą wyrażania siebie i swoich emocji. Od wielu lat gra na pianinie, a niedawno zaczęła przygodę z gitarą. Jednym z jej największych osiągnięć w muzyce jest zajęcie trzeciego miejsca w konkursie pianistycznym w Legnicy.
 
15. Oliwia Macura
Pawłowice
lat 16/170 cm
 
Jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego w Pawłowicach. Wybrała klasę o profilu mundurowym, ponieważ wiąże swoją przyszłość ze służbą w Straży Granicznej. Prowadzi aktywny tryb życia. Uczęszcza do Pawłowickiego Klubu Karate Kyokushin, a także ćwiczy akrobatykę powietrzną na drążku pionowym w klubie Pole Position Dance. Jej pasją są motocykle. Od lat uczestniczy w akcji Motomikołaje Bielsko-Biała jako wolontariuszka, gdyż - jak twierdzi - dobro jest śmiertelnie nudne, jeśli nie jest twórcze. Od roku jest związana z agencją modelek Grabowska Models. Wspólnie z mamą wzięła udział w sesji kwietniowej kartki kalendarza 2021 "Jedna piękniejsza od drugiej".

 
16. Karolina Majcherczyk
Buczkowice
lat 16/171 cm
 
Jest uczennicą drugiej klasy VIII LO im. Hanny Chrzanowskiej „Medyk" w Bielsku-Białej na profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzonym językiem angielskim. Od dziecka jej pasją jest taniec. Tańczyła w różnych stylach, a od dwóch lat trenuje pole dance. Od dzieciństwa gra na fortepianie. Uwielbia podróżować, zwiedzać nowe miejsca i poznawać nowych ludzi. - Są to moje początki w modelingu i nowe doświadczenia, dzięki którym spełniam swoje marzenia - dodaje.
 
17. Anna Ślimok
Kalety
lat 15/171 cm
 
Uczennica szkoły podstawowej. Po nauce wiele czasu spędza w gronie przyjaciół i rozwija swoje pasje. Od trzech lat maluje, a od niedawna rzeźbi w glinie. Sztuka jest dla niej bardzo ważna, dlatego próbowała swoich sił również w recytacji i pisaniu tekstów literackich, wygrywając konkursy wojewódzkie. Do niedawna sporo czasu spędzała na trenowaniu gry w tenisa stołowego. - Podchodzę do życie z niewyobrażalnym optymizmem i pełna energii realizuję cele - zwierza się.
 
18. Emilia Raduszewska
Pisarzowice
lat 17/171 cm
 
Jest uczennicą drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja w Bielsku-Białej o profilu matematyczno-informatycznym. To właśnie z informatyką wiąże swoją przyszłość. Mimo ścisłego umysłu posiada duszę artystki. Jej pasją jest rysowanie, w szczególności fascynują ją portrety. W wolnej chwili chętnie programuje, czyta poezję, tworzy makijaże artystyczne oraz piecze różne słodkości. Rok temu rozpoczęła przygodę z modelingiem, który sprawa jej wiele radości. - Uwielbiam sesje zdjęciowe, gdyż jest to kolejny sposób, abym mogła wykorzystać swoją kreatywność - twierdzi.
 
19. Aleksandra Waluk
Pszczyna
lat 16/173 cm
 
Na co dzień uczęszcza do technikum o profilu grafiki i poligrafii cyfrowej. Jej pasją jest żeglarstwo oraz makijaż. Ma grupę oddanych przyjaciół, z którymi spędza czas wolny. Lubi uczyć się nowych rzeczy i cały czas dąży do samorozwoju. - Moim autorytetem jest ciocia, która jest uosobieniem niezależności i kobiecości - mówi. W życiu kieruje się zasadą, że sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje szczęście.
 
20. Maria Buczkowska
Cieszyn
lat 17/175 cm
 
Pochodzi z Cieszyna. Jest uczennica drugiej klasy LO o profilu biologiczno-chemicznym. Jej największym osiągnięciem sportowym było powołanie do kadry Polski ju-jitsu oraz reprezentowanie naszego kraju na Pucharze Świata w Czarnogórze. Zdobyła wicemistrzostwo Polski w kategorii wagowej 44 kg. Gra na gitarze, maluje oraz pisze poezję, inspirując się twórczością i życiem Jima Morrisona. Interesuje się psychologią oraz rytuałami i wierzeniami różnych religii. W przyszłości chce zdobyć dobre wykształcenie, które umożliwi jej podjęcie ciekawej pracy, oraz zwiedzić świat.
 
21. Alicja Walach
Lasaki
lat 15 lat/175 cm
 
Jest uczennicą liceum ogólnokształcącego na profilu społeczno-prawnym. Od pięciu lat jeździ konno w dyscyplinie ujeżdżeniowej. Jej pasją jest podróżowanie oraz modeling - marzy o karierze modelki. Preferuje zdrowe odżywianie powiązane z regularnymi treningami fitness.
 
22. Emilia Popek
Rybnik
lat 14/177 cm
 
Uczennica Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej w klasie o profilu architektonicznym z rozszerzeniami matematyki, fizyki oraz języka angielskiego. W przyszłości również pragnie kształcić się w tym kierunku. Jej pasją jest rysowanie, głównie ludzi. Lubi tańczyć, grać w siatkówkę. Rozpoczęła naukę gry na gitarze akustycznej. W szkole podstawowej brała czynny udział w licznych akademiach szkolnych oraz wolontariacie, a także w zawodach karate oraz tanecznych.
 
***
 
Organizatorem konkursu Miss Beskidów Nastolatek jest agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest jego patronem medialnym.