Czy wiecie kim są Magdalena Kasiborska i Anna Maria Jaromin? To Miss Beskidów, które ostatnio kolejno sięgały po koronę Miss Polski. W czerwcu w klubie Klimat w Bielsku-Białej odbędzie się gala finałowa najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu piękności w regionie. Dowiemy się wówczas do kogo przez najbliższy rok będzie należał tytuł najpiękniejszej i kto otrzyma szansę na wielką karierę na wybiegach świata. Dziś przedstawiamy jedenaście ślicznych kandydatek do korony Miss Beskidów 2021 i rozpoczynamy doroczny plebiscyt, w którym Czytelnicy wybierają Miss portalu bielsko.biala.pl. Zachęcamy do głosowania!

W tym roku o koronę najpiękniejszej ubiega się jedenaście ślicznych dziewcząt. Przedstawiamy zdjęcia oraz krótkie wizytówki kandydatek. Miss Beskidów 2021 poznamy 19 czerwca na gali finałowej w klubie Klimat. Już teraz jednak Czytelniczki i Czytelnicy mogą wybrać Miss portalu bielsko.biala.pl. Zwyciężczynią plebiscytu zostanie ta z kandydatek, której zdjęcia zdobędą największą liczbę głosów (tzw. lajków).

Rozpoczynamy głosowanie! Zamkniemy je 18 czerwca 2021 o godz. 12.00, a następnie przeliczymy głosy i poinformujemy na łamach portalu o wynikach naszej zabawy. Wręczenie nagrody dla Miss Internetu nastąpi na gali w Klimacie. Uwaga, aby uczestniczyć w głosowaniu, trzeba zalogować się do Facebooka.

1. Martyna Ihas
Drogomyśl
lat 19/163 cm

Jest absolwentką I LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie o profilu medycznym. Chciałaby studiować stomatologię lub farmację. Od 12 lat trenuje judo w klubie Dąb Dębowiec. Jest kilkukrotną medalistką mistrzostw Polski, zawodniczką kadry narodowej i wielokrotną mistrzynią Śląska. Gra w szachy (ma piątą kategorię), w ub. roku zdobyła mistrzostwo szkoły. Kocha zwierzęta - posiada trzy koty i psa. Jeździ konno. Uwielbia piec i gotować, najchętniej piecze ciasta i torty swoim przyjaciołom i rodzinie. Interesuje się zdrowym odżywianiem, dietetyką oraz pielęgnacją włosów naturalnymi sposobami.

2. Lisa Mangone
lat 18/167 cm
Bielsko-Biała
 
Uczy się w Liceum Ogólnokształcącym na profilu humanistycznym. Od dziecka trenowała siatkówkę oraz akrobatykę sportową, dzięki której mogła wziąć udział w licznych zawodach. Jej największą pasją jest taniec, który trenuje od ponad ośmiu lat. Taniec pomaga jej w przekazaniu emocji oraz wyrażeniu siebie. Tańczy w zespole tanecznym oraz jest cheerleaderką w klubie sportowym. Jest pół Włoszką. Mieszkała we Włoszech przez cztery lata i mówi płynnie po włosku. Uwielbia podróżować, uczyć się języków obcych oraz poznawać nowe kultury. Jej pasją jest modeling. Interesuje się światem mody oraz uwielbia brać udział w sesjach zdjęciowych.
 
3. Luiza Holisz
lat 22/166 cm
Bielsko-Biała
 
Jej pasją od zawsze były i są zwierzęta oraz sztuka. Kierując się swoją pasją, ukończyła najpierw technikum weterynaryjne, a następnie podjęła naukę w Krakowie na kierunku Charakteryzacja filmowa. Po ukończeniu tego kierunku wciąż czuła niedosyt. Chciała pogłębiać wiedzę z zakresu zoologii, dlatego zdecydowała się na studia na Wydziale Hodowli i Biologii zwierząt (zootechnika). Szczególnie lubi zwierzęta egzotyczne, których sporą gromadkę ma u siebie w domu. Chcąc połączyć obie miłości (do sztuki i zwierząt), zaczęła zajmować się dorywczo budową terrariów. Na co dzień w tygodniu pracuje w sklepie ze zdrową żywnością, w weekendy pomaga rodzicom w firmie zajmującej się pielęgnacją ogrodów, tworząc rozmaite formy krzewów. W dni wolne od uczelni pracuje jako animator dla dzieci. Uwielbia tworzyć i rozwijać swoje umiejętności. - Nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych - podkreśla z uśmiechem.
 
4. Natalia Czerniak
Nowy Targ
lat 21/168 cm
 
Studiuje kosmetologię na Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Oprócz studiów pracuje w drogerii kosmetycznej. Interesuje się gotowaniem, sportem oraz kosmetologią. Lubi tworzyć różne dania, w szczególności desery, dlatego ukończyła technikum o zawodzie cukiernika. Eksperymentując w kuchni, lubi tworzyć nowe smaki. Interesuje się sportem, w tym w szczególności treningiem siłowym, jazdą na rowerze czy rolkach. Treningiem siłowym zaczęła interesować się trzy lata temu, kiedy postanowiła sięgnąć po marzenia i zostać modelką. - Kosmetyki to coś co od zawsze mnie interesowało i od dziecka lubiłam robić sobie makijaże - przyznaje. W wolnym czasie lubi oglądać filmy oraz słuchać muzyki. W przyszłości chciałaby zostać dobrym kosmetologiem z własnym gabinetem oraz poszerzyć swoje kwalifikacje o medycynę estetyczną.

 
5. Oliwia Lach
Bielsko-Biała
lat 19/170 cm
 
Od 13 lat jej pasją jest śpiew. W muzyce wyraża siebie i swoje emocje. Z powodzeniem bierze udział w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych, śpiewa na pokazach mody, na eventach, gdzie jej głos tworzy piękną i efektowną otoczkę. Jest wrażliwą i charyzmatyczną osobą, która sukcesywnie spełnia swoje marzenia. Studentka pierwszego roku logistyki, pisze teksty piosenek. Od 10 lat jeździ konno. - Niesamowite jest dla mnie jak silną więź człowiek może stworzyć ze zwierzęciem, jest to coś pięknego - podkreśla. Lubi dbać o swoje ciało i aktywnie spędzać czas, dlatego chodzi na siłownię, biega, a od niedawna stawia pierwsze kroki w MMA, ponieważ uważa, że każdy powinien robić coś dla siebie i próbować nowych rzeczy.
 
6. Katarzyna Cieślik
Gorzków
lat 19/172 cm
 
Uczy się w technikum ekonomicznym. Jest optymistką, lubi stawiać sobie nowe wyzwania, z których można zdobyć doświadczenie i niezapomniane wspomnienia. Gdy tylko ma natchnienie, szkicuje w zacisznym kąciku pokoju i gra na gitarze. Dzięki temu odpoczywa i ładuje siły na resztę dnia, który zazwyczaj jest bardzo intensywny. Sport jest jedną z nieodłącznych części jej życia. Przyjemność sprawia jej wiele dyscyplin. Cztery lata poświęciła na wolontariat i treningi tenisa stołowego. Brała udział w zawodach sportowych, które zazwyczaj kończyły się medalami.
 
7. Agnieszka Jopek
Radziechowy
lat 26/170 cm
 
Ukończyła studia o dwóch specjalnościach: resocjalizacja oraz kryminalistyka i detektywistyka. Posiada duszę artysty i uwielbia tworzyć - pisać wiersze, malować i grać na gitarze. Jej pasją jest sport, w szczególności gimnastyka i akrobatyka. W przyszłości chciałaby wydać poemat epicki, a jej marzeniem jest założenie ośrodka resocjalizacyjnego, w którym główną formą zajęć będzie artterapia (terapia przez sztukę). Do swoich sukcesów zalicza udział w licznych zawodach w biegach przełajowych, zajęcie drugiego miejsca w IX memoriale Ewy Dudek, nagrodę rektora dla najlepszych studentów za rok akademicki 2017/18.
 
8. Monika Kacprzyk
Chorzów
lat 24/170 cm
 
Na co dzień pracuje jako ratownik medyczny. Ma to szczęście, że praca jest jednocześnie jej pasją. Lubi rozwijać się i doskonalić w tym kierunku oraz zdobywać nowe doświadczenia, ponieważ w tym zawodzie nie ma rutyny, a każdy dzień jest walką o ludzkie życie. W najbliższej przyszłości planuje podjąć studia na kierunku Pielęgniarstwo. Kolejną z jej pasji, którą rozwija od dziecka jest taniec, najlepiej odnajduje się w stylu współczesnym. Uważa, że dobrze zbilansowana, zdrowa dieta oraz aktywny styl życia są niezbędne, by zachować zdrowie i dobre samopoczucie, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. - Nie ma lepszego lekarstwa niż ruch, zarówno dla ducha, jak i ciała - mówi.
 
9. Justyna Kokoszka
Sucha Beskidzka
lat 18/171 cm
 
Uczy się w szkole muzycznej II stopnia. W wolnych chwilach gra na flecie poprzecznym. Jej drugą pasją i zainteresowaniem, z czym również wiąże swą przyszłość jest psychologia. Pomaganie innym, słuchanie, wspieranie, bycie użyteczną, daje jej ogromną satysfakcję. Dlatego chciałaby zostać couchem (trenerem osobistym). Na co dzień prowadzi social media, w których stara się dzielić zdobytą wiedzą z zakresu psychologi, relacji międzyludzkich oraz rozwoju osobistego i duchowego. Jej małym sukcesem w tej dziedzinie jest wydanie elektronicznego poradnika (e-booka) zatytułowanego "3 kroki do lepszych relacji damsko-męskich". Porady w nim zawarte oparte są na odwiecznie obowiązujących prawach, o których w obecnych czasach coraz częściej zapominamy. - Starałam się w jak najbardziej zrozumiały sposób przekazać wiedzę, jak pielęgnować związek i miłość, co robić, aby stworzyć relację opartą na wzajemnym szacunku, zrozumieniu oraz pragnieniu dobra drugiej osoby. Jest to piękny obszar życia, nad którym warto pracować każdego dnia - przekonuje.
 
10. Kathrin Januszewska
Gródek koło Czeskiego Cieszyna
lat 18/175 cm
 
Jej tata jest Polakiem pochodzącym z województwa gdańskiego, a mama Czeszką. Uczy się w szkole handlowej w Ostrawie. W wolnych chwilach ćwiczy jazdę konną. Pracuje jako modelka i fotomodelka. Pracuje jako fotomodelka dla projektantki mody z Bielska-Białej. Ma na koncie sukces w konkursie piękności w Czechach.
 
11. Martyna Wala
Bielsko-Biała
lat 18/186 cm
 
Jest uczennicą Technikum Hotelarskiego w Bielsku-Białej. Od dziecka interesuje się światem modelingu. Brała udział w konkursie Miss Beskidów Nastolatek 2019, w którym zdobyła główny tytuł. Do swoich pasji zalicza m.in. koszykówka, taniec i rysowanie. W przyszłości chciałaby spróbować swoich sił w sztukach walki i tańcu współczesnym. Jest pozytywnie zakręconą marzycielką, co - jak twierdzi - idealnie będzie współgrać z jej przyszłą pracą związaną z podróżowaniem po świecie. Postanowiła jeszcze raz wziąć udział w konkursie regionalnym, ponieważ uwielbia przygody i nowe wyzwania. - W swoim życiu staram się żyć chwilą i czerpać z niej wszystko co najlepsze - zwierza się.
 
***
 
Organizatorem wyborów Miss Beskidów, które odbywają się w ramach konkursu Miss Polski, jest agencja Grabowska Models, a portal bielsko.biala.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.