Długie, grube i gęste rzęsy są pożądane przez niemal wszystkie kobiety - sprawiają, że spojrzenie staje się zalotne, a cała oprawa oczu bardziej wyrazista. Nie tylko podkreślają więc urodę, ale także zwiększają pewność siebie i poprawiają samopoczucie. Niestety, wiele czynników (tak wewnętrznych, jak i zewnętrznych) sprawia, że rzęsy stają się osłabione i mogą wypadać. Zwłaszcza po zimie, gdy dieta była uboga w minerały i witaminy, a twarz narażona na negatywne czynniki środowiska - mróz, wiatr, opady śniegu. Aby wzmocnić rzęsy, warto po zimie stosować wysokiej jakości odżywki.

Jakie odżywki do rzęs na wiosnę wybrać?

Współcześnie rynek oferuje niezwykle bogaty wybór różnych preparatów do wzmacniania rzęs. Przy wyborze należy zwrócić uwagę, aby odżywka do rzęs była wysokiej jakości - wpływa na to bezpieczeństwo stosowania, dobry skład produktu oraz gwarancja producenta co do efektów użytkowania odżywki. Tusze i odżywki do rzęs - Wapteka.pl to bogaty wybór tego typu produktów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Na co więc dokładnie zwracać uwagę, wybierając odżywkę do rzęs? Przede wszystkim - skład. Do popularnych składników odżywek zaliczamy pochodną bimatoprostu, wyciągi roślinne i witaminy, przy czym należy zachować ostrożność, stosując odżywki z tym pierwszym składnikiem (jest on lekiem, więc w niektórych przypadkach może powodować skutki uboczne). Wszystkie składniki powinny być naturalne i przebadane, ponieważ oko jest bardzo wrażliwym narządem. Stosowanie odżywek niewiadomego pochodzenia może doprowadzić do podrażnienia spojówek, wystąpienia objawów alergii (zaczerwienienie oczu, łzawienie, pieczenie).

Kolejnym ważnym aspektem jest formuła produktu i opakowanie. Odżywka powinna być łatwa w aplikacji i poręczna. Popularne są więc odżywki posiadające cienki pędzelek lub spiralkę (jak przy tradycyjnych tuszach do rzęs). W razie trudności lub gdy odżywka umieszczona jest w słoiczku, można posiłkować się zwykłym patyczkiem do uszu. 

Jak działa odżywka do rzęs?

Odżywka do rzęs - jak sama nazwa wskazuje - ma na celu intensywne odżywienie rzęs i tym samym poprawę ich wyglądu. Regularnie stosowana sprawia, że składniki aktywne w niej zawarte zagęszczają linię rzęs, przyspieszają ich wzrost i poprawiają gęstość. Rzęsy staję się nieco grubsze. To zaś może wpływać na nasze postrzeganie ich jako ciemniejsze.

Kobiety posiadające naturalnie ciemne i długie rzęsy po stosowaniu odżywek czy serum często całkowicie rezygnują ze stosowania tuszu do rzęs. Aby działanie było bardziej intensywne, odżywka może mieć bardziej skoncentrowaną postać. Serum do rzęs, regenerum | Wapteka.pl to często stosowane produkty, które mogą różnić się od odżywek składem i formułą. 

Stosowanie odżywek do rzęs i efekty

Rzęsa rośnie około 30 dni, po czym zostaje na powiece przez trzy miesiące. Właśnie dlatego efekty widać dopiero po miesiącu regularnego stosowania produkty. To właśnie wspomniana regularność jest tutaj czynnikiem podstawowym, świadczącym o rezultatach. Odżywkę należy aplikować codziennie przez 30 dni, po czym zaleca się stosowanie podtrzymujące 2-3 razy w tygodniu.

Nakładanie produktu jest bardzo proste - odżywkę aplikujemy na oczyszczone rzęsy (czyli po uprzednim przetarciu ich środkiem do demakijażu), najlepiej wieczorem. W zależności od preparatu nakładamy ją wzdłuż linii rzęs lub na całej ich długości. 

Dlaczego warto stosować odżywkę na wiosnę?

Odżywki do rzęs można stosować o każdej porze roku, jednak zimą nasze rzęsy są szczególnie osłabione. Wpływają na to zarówno warunki atmosferyczne (niskie temperatury, silny wiatr ze śniegiem, deszcze), jak i styl życia w tym okresie. Dieta zimowa zazwyczaj jest rozgrzewająca, obfitująca w ciepłe zupy kremowe i tłustsze potrawy. Brak jej witamin i minerałów, ponieważ o tej porze roku spada dostęp do świeżych warzyw i owoców sezonowych. Wszystko to sprawia, że rzęsy nie są odżywione tak, jak powinny. Zauważa się ich osłabienie, tendencję do wypadania. Odżywka na rzęsy stosowana na wiosnę sprawi, że rzęsy zostaną poddane odpowiedniej pielęgnacji.

Artykuł sponsorowany