Jutro w godzinach porannych wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu w rejonie Lipnika Dolnego. Spore utrudnienia czekają głównie pasażerów komunikacji miejskiej. Ruch pieszych zostanie utrzymany. Wszystko to z powodu rozpoczęcia budowy mostu w rejonie strażnicy OSP.

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej poinformował o rozpoczęciu budowy mostu w ciągu ul. Lipnickiej, dokładniej w rejonie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipniku. Zakres prac obejmuje rozbiórkę istniejącej infrastruktury oraz budowę nowego obiektu mostowego, łącznie z niezbędnymi robotami regulacyjnymi w korycie potoku.

Jak informuje MZD, zmieniona organizacja ruchu dotknie w głównej mierze pasażerów komunikacji miejskiej. - Przystanki na pętli Lipnik Dolny zostaną przeniesione. Jeśli mieszkańcy nie mają potrzeby dostać się samochodem w rejon remizy strażackiej, to nie powinni odczuć utrudnień. Wyłączony z ruchu zostanie zaledwie fragment ul. Polnej - usłyszeliśmy.

Zmiana lokalizacji przystanku obejmie linie 13, 13w, 27, 35, 35L i 35S. Autobusy tych linii będą kończyły bieg na starej pętli autobusowej (pod wiatą). Komunikacja pieszych w rejonie inwestycji będzie zachowana. Utrudnienia potrwają do 31 lipca.

AK