Jutro lub w czwartek Rada Ministrów podejmie decyzje w sprawie wprowadzenia kolejnych restrykcji - poinformował dziś na konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Mueller. Aktualne obostrzenia obowiązują do piątku, 9 kwietnia. Rząd prawdopodobnie zdecyduje się na wydłużenie obecnych restrykcji wraz z przedłużeniem zamknięcia żłobków, przedszkoli oraz drobnych usług.

W dwóch ostatnich dniach potwierdzono mniejszą niż przed świętami liczbę zakażeń koronawirusem. Obecnie wynosi ona mniej niż 10 tys. przypadków, ale to efekt mniejszej liczby testów w okresie świątecznym. Dziś podczas konferencji prasowej o możliwości przedłużenia restrykcji sanitarnych mówił rzecznik rządu Piotr Mueller. - Decyzje w sprawie obostrzeń będą jutro albo w czwartek - wyjaśnił urzędnik.

Wprowadzone pod koniec marca zaostrzone restrykcje obowiązują do piątku, 9 kwietnia - zamknięte są m.in. duże sklepy meblowe i budowlane, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz żłobki i przedszkola. W handlu i miejscach kultu religijnego podwyższono limity osób.

Rząd prawdopodobnie zdecyduje się na przedłużenie restrykcji wraz z wydłużeniem okresu zamknięcia żłobków, przedszkoli oraz usług - poinformowało dziś RMF FM.

bak