Kierowcy samochodu ciężarowego, który latem ub. roku zderzył się z oplem astra w al. gen. Andersa w Bielsku-Białej przedstawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym - dowiedział się portal. W wyniku wypadku zmarła kobieta kierująca samochodem osobowym.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 16 lipca ub. roku na skrzyżowaniu al. Gen. Andersa z ul. Michałowicza w Bielsku-Białej. Osobowy opel astra prawidłowo zatrzymał się na czerwonym świetle. Jadący za nim samochód ciężarowy rozpoczął hamowanie, ale na śliskiej nawierzchni kierujący zestawem utracił panowanie nad pojazdem i z duża siłą uderzył w osobówkę. Auto pchnięte na latarnię zatrzymało się, a następnie zostało przygniecione ważącą kilkanaście ton naczepą.

Opel został kompletnie zniszczony. O życie kierującej nim kobiety bardzo długo walczyli ratownicy. Poszkodowana przeżyła wypadek, ale zmarła kilka tygodni później w szpitalu. Jak dowiedział się portal, decyzją prokuratury kierujący samochodem ciężarowym 63-letni mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi za to do ośmiu lat pozbawienia wolności.

bak