Miasto zorganizuje jubileusz 100-lecia Bialskiego Klubu Sportowego? Z taką inicjatywą zwrócili się do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego trzej radni. Czasu na przygotowanie odpowiedniej uroczystości jest sporo, bo Stal stulecie świętować będzie w 2022.

- W przyszłym roku Bialski Klub Sportowy „Stal” Bielsko-Biała obchodzić będzie okrągły jubileusz 100-lecia działalności. Warto zaznaczyć, że zgodnie z zapisami historycznymi, jego powstanie było inicjatywą mieszkańców miasta, a także sympatyków sportu, którzy na fali tworzenia klubów po I wojnie światowej postanowili utworzyć nowy klub na terenie Białej - piszą w interpelacji radni Karol Markowski, Rafał Ryplewicz i Maksymilian Pryga z klubu Wspólnie dla Bielska-Białej.

Radni przypominają, że BKS „Stal” to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w naszym mieście, który ma na koncie m.in. osiem tytułów mistrza Polski, osiem Pucharów Polski oraz dwa Superpuchary w siatkówce kobiet, a także sukcesy sekcji piłki nożnej. Sukcesy te były związane z takimi osobowościami, jak Wiktor Krebok, Antoni Piechniczek czy Józef Młynarczyk.

- Dlatego chcąc już teraz w sposób godny i właściwy przygotować się do uroczystości jubileuszowych, zwracamy się do Szanownego Pana Prezydenta z prośbą, aby merytoryczne wydziały edukacji i sportu oraz kultury i promocji rozważyły koncepcje właściwego upamiętnienia okrągłej rocznicy - apelują radni. Wśród pomysłów pojawia się podświetlenie ratusza w barwach BKS „Stal” oraz zorganizowanie turnieju z udziałem zaprzyjaźnionych drużyn. Prezydent miasta ma 14 dni na odpowiedź.

bak