Materac w dużym stopniu oddziałuje na jakość naszego snu. Dlatego powinniśmy wiedzieć, w jaki sposób dobrać odpowiedni materac. Kluczowe znaczenie ma nasza waga! W jaki sposób dobrać materac do naszej wagi? Wskazówki doboru materacy przedstawimy na przykładzie produktów czołowego producenta Hilding.

Waga a twardość materaca - kiedy zdecydować się na twardy, a kiedy na miękki?

Materace do spania mogą mieć różne stopnie twardości. Twardość materacy oznacza się symbolami od H1 do H4. Co oznaczają?

  1. Materace H1 - miękkie materace, dedykowane osobom ważącym do 60 kg. Są odpowiednie dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych o szczupłej sylwetce.
  2. Materace H2 - materace średnio miękkie, polecane dla osób o wadze od 60 do 80 kg.
  3. Materace H3 - materace średnio twarde, dla osób ważących powyżej 80 kg oraz dla tych, które preferują spanie na twardszym podłożu.
  4. Materace H4 - materace twarde, odpowiednie w przypadku osób ważących ponad 100 kg.

Ważne! Jeden materac może mieć dwie twardości. Jak to możliwe? Na rynku dostępne są modele dwustronne firmy Hilding Anders. To znany i ceniony producent materacy w Polsce. Dwustronny materac Hilding Makarena po jednej stronie wkładu ma twardą warstwę naturalnego lateksu. Z kolei z drugiej strony producent zastosował średniotwardą termoelastyczną piankę Visco. To doskonały przykład materaca, który dostosowuje się do naszych aktualnych potrzeb.

Warto wybierać produkty firmy Hilding Anders, ponieważ charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Firma Hilding Anders jest też producentem materacy dla zewnętrznych podmiotów, takich jak Sleepmed by Hilding Anders oraz Pan Materac by Hilding Anders, dzięki czemu oferta materacy jest naprawdę szeroka!

Przykłady materacy odpowiednio dopasowanych do wagi użytkownika

Wymienimy również inne materace dopasowane do wagi użytkownika. Osoby, które najlepiej wysypiają się na miękkich podłożach powinny zdecydować się na materac Hilding Alt. Jest to materac nawierzchniowy, który kładziemy na nasze łóżko jako kolejną warstwę. Producent zastosował w nim piankę termoelastyczną Visco, która zmiękcza zbyt twarde podłoże i natychmiast poprawia jakość snu. Hilding Anders dba o potrzeby swoich klientów!

Jeśli szukasz materaca o średniej twardości, dobrym wyborem będzie Hilding Lambada. Jest zbudowany z 7-strefowego systemu drobnych sprężynek (tzw. Pocket Plus) o wysokości 15 cm. Z jednej strony wkładu ma piankę wysokoelastyczną HR , a z drugiej - włókno kokosowe i warstwę lateksu. 

Z kolei bardzo twardy materac, dla osób ważących od 100 do nawet 140 kg, to Hilding Modern. W jego wkładzie znajdziemy aż trzy rodzaje pianek. To twarda pianka wysokoelastyczna HR, bardzo twarda pianka wysokoelastyczna HR oraz bardzo twarda pianka hybrydowa. Jest to najlepszy wybór dla klientów, którzy preferują sen na twardym podłożu. Firma Hilding chce zaspokoić oczekiwania każdej osoby pragnącej regenerującego wypoczynku i zdrowego, spokojnego snu. 

Waga a rodzaj materaca - materac piankowy czy sprężynowy?

Dobierając materac do naszej wagi, warto również zastanowić się, czy lepszym wyborem będą materace piankowe, czy materace sprężynowe?

Materace sprężynowe, a zwłaszcza materace multipocket, polecane są dla osób o wyższej wadze. Duża ilość sprężyn zapewnia odpowiednie podparcie ciała, gwarantuje też większą wytrzymałość na nacisk. Czy to oznacza, że materace piankowe przeznaczone są tylko dla lżejszych użytkowników? Choć taka opinia jest powszechna, w żadnym wypadku nie jest prawdziwa. Materace piankowe również mogą gwarantować komfort snu, o ile wybierzemy materac o wyższej gęstości pianki. Będzie on nie tylko twardszy, ale też trwalszy. Najbardziej wytrzymałe materace, które sprostają gustom nawet najbardziej wymagających użytkowników gwarantuje producent Hilding Anders.

Pamiętajmy o tych wskazówkach, a we właściwy sposób dobierzemy materac do spania w zależności od naszej wagi! Dzięki temu zagwarantujemy sobie komfortowy sen i każdego ranka będziemy wstawać wypoczęci i pełni energii.

Artykuł sponsorowany