Hotelarze prowadzący działalność na terenie Bielska-Białej będą częściowo zwolnieni z podatku od nieruchomości za 2021 rok. Projekt uchwały Rady Miejskiej w tej sprawie zakłada zwolnienie z daniny dla tych firm, których sprzedaż spadła o co najmniej 30 proc.

Zgodnie z projektem uchwały Rady Miejskiej, firmy prowadzące działalność hotelarską w Bielsku-Białej nie zapłacą podatku od nieruchomości za marzec, kwiecień oraz maj br. Aby uzyskać zwolnienie, firma będzie musiała wykazać się spadkiem sprzedaży. Podatnik chcący skorzystać ze zwolnienia zobowiązany będzie do złożenia dokumentów w terminie do 31 marca br.

- Przez spadek obrotów gospodarczych rozumie się spadek sprzedaży towarów lub usług w ujęciu wartościowym nie mniej niż o 30 proc., obliczony jako stosunek łącznych obrotów w ciągu dowolnie wskazanych trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych przypadających w okresie od dnia 1 października 2020 r. do dnia złożenia oświadczenia (…) w porównaniu do łącznych obrotów z analogicznych trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych roku poprzedniego - czytamy w projekcie uchwały TUTAJ.

bak

Foto: Ibis Styles Bielsko-Biała