Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, została powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę do rady ds. ochrony zdrowia w ramach Narodowej Rady Rozwoju. To ciało doradcze zająć się ma analizą i naprawą obszaru ochrony zdrowia w Polsce.

- Wielkim wyzwaniem jest pokonanie pandemii COVID-19, co możliwe będzie przede wszystkim poprzez realizację Narodowego Programu Szczepień. Na pewno to będzie istotny punkt prac rady przez najbliższy czas. Ale liczę na to, że wkrótce pokonamy pandemię i będziemy mogli się zająć analizowaniem i naprawianiem innych obszarów ochrony zdrowia w Polsce - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia nominacji.

Do głównych zadań rady należy analiza aktualnej sytuacji w dziedzinie ochrony zdrowia, tworzenie forum debaty, przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP, opracowywanie założeń i projektów inicjatyw legislacyjnych oraz wspieranie działań Prezydenta RP związanych z realizacją inicjatywy legislacyjnej, a także promowanie postaw prozdrowotnych.

W skład rady weszła m.in. dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Sabin Bigos-Jaworowska, przedstawiona jako wiceprezes Stowarzyszenia Szpitali Małopolski, członek Zarządu Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych oraz przedstawiciel Pracodawców Konwentu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Oświęcimiu.

bak