Bielscy policjanci wytropili i zatrzymali 35-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic poszukiwanego dwoma listami gończymi. Mężczyzna uciekał przed radiowozem osobowym audi, a następnie wjechał w śnieżną zaspę i zamknął się wewnątrz pojazdu. Stróże prawa musieli siłowo wyciągać go z samochodu.

Śledczy z wydziału kryminalnego KMP w Bielsku-Białej zajmujący się poszukiwaniem osób trafili na trop ukrywającego się przed organami ścigania mieszkańca Czechowic-Dziedzic skazanego za oszustwa. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie powiatu żywieckiego. Wytypowali dom na terenie Ostrego, w którym miał przebywać 35-latek.

Gdy wczesnym rankiem z budynku wyszedł mężczyzna odpowiadający rysopisowi poszukiwanego i wsiadł do osobowego audi, kryminalni ruszyli za nim. Mężczyzna podejrzewając, że może być obserwowany przez policjantów postanowił ich "zgubić". Ucieczka nie trwała jednak długo, ponieważ utracił panowanie nad pojazdem i wjechał w śnieżną zaspę, unieruchamiając pojazd. Kiedy dobiegli do niego policjanci, zamknął się wewnątrz auta. Konieczne było siłowe wyciągnięcie go z samochodu.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych potwierdziło się, że kierowca jest poszukiwany dwoma listami gończymi za oszustwa, a do odsiadki ma siedem lat. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że miał ponad promil alkoholu. Został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odsiadując wyrok, przed którym się ukrywał, poczeka na kolejny. Teraz grożą mu dodatkowo dwa lata więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

bb