Po kilku tygodniach spadków ponownie rośnie liczba dziennych zakażeń koronawirusem. Na odwrócenie tendencji zwrócił uwagę minister zdrowia Adam Niedzielski. - Po raz pierwszy od połowy listopada trend jest dodani - poinformował urzędnik. Dziś potwierdzono ponad 5,1 tys. zakażeń.

- Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys. większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie poświąteczną) jest dodatni - przekonuje minister zdrowia Adam Niedzielski. W ub. wtorek potwierdzono niewiele ponad 4 tys. zakażeń.

Wzrost zakażeń może oznaczać powrót do obostrzeń sanitarnych. Decyzją rządu od 12 lutego otwarte zostały boiska zewnętrzne, baseny, korty oraz stoki narciarskie. W 50 proc. obłożenia działać mogą hotele oraz kina i teatry. W weekend tłumy turystów udało się na wypoczynek m.in. do Zakopanego, a dziś pod Skrzycznem w Szczyrku były tłumy narciarzy.

bak

Na zdjęciu: dolna stacja kolei gondolowej w Szczyrku, dzisiejszy poranek. Foto z kamery www.camerainfo.pl