W Bielsku-Białej powstanie nowy hotel. Jak ustalił portal, pozwolenie na budowę obiektu usługowego na działce przy ul. Piastowskiej i Przybyły otrzymała francuska sieć hoteli ekonomicznych B&B Hotels. Spółka posiada osiem hoteli w Polsce i plany budowy kolejnych.

Pozwolenie wydane na rzecz spółki B&B Hotels Polska dotyczy budowy hotelu wraz z instalacjami wewnętrznymi, zbiornikiem wody przeciwpożarowej oraz zewnętrzną instalacją hydrantową, parkingiem i drogami wewnętrznymi. Hotel powstać ma na niezabudowanej działce o powierzchni ponad 2,2 tys. mkw u zbiegu ul. Piastowskiej i Przybyły, gdzie funkcjonował prywatny parking. W bezpośrednim pobliżu nieruchomości znajdują się kilkupiętrowe budynki.

B&B Hotels, to francuska sieć hoteli ekonomicznych w Europie, która w swoich strukturach posiada ok. 500 hoteli we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii, Szwajcarii, Belgii czy Austrii. Swój pierwszy obiekt w Polsce spółka otworzyła w 2010 roku. Obecnie pod jej szyldem działają hotele w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu oraz Rzeszowie, w których znajduje się ponad 900 pokoi. Na zaawansowanym etapie jest m.in. budowa hotelu w Lublinie.

bak

Na zdjęciu: hotel B&B w Warszawie, fot. hotel-bb.com