Laptopy to z natury urządzenia niezwykle mobilne, a więc mamy je tak naprawdę w każdym miejscu, w którym przebywamy. Jest to oczywiście ich wielka zaleta, ale niestety, czasem też wada - łatwo o ich uszkodzenie, jak i zasilaczy, których używamy na co dzień. Jest wiele powodów, przez które dana ładowarka przestaje działać. Niezależnie jednak od przyczyny potrzebujemy wtedy zakupić nową bądź postarać się o naprawę. Przyjrzyjmy się bliżej temu tematowi.

Zasilacz do laptopa - przyczyny usterek

Bardzo często dużą uwagę poświęcamy temu, aby nie uszkodzić w żaden sposób laptopa - szczególnie, gdy jest nowy. Odkładamy go zawsze w to samo miejsce, w specjalnie zaprojektowaną do niego torbę, uważamy na najmniejsze rysy, kropelki wody i okruszki jedzenia, które mogłyby mu zaszkodzić. Jednak prawie nigdy nie pamiętamy, aby taką troską objąć coś, co pozwala nam korzystać z funkcji samego laptopa - zasilacza. Często odkładany w przeróżne miejsce, gdzie nie powinien być - leży tam pozwijany pod dziwnym kątami, a nawet czymś przygnieciony. Nie postąpilibyśmy tak z laptopem, czemu więc traktujemy tak zasilacz? 

Najczęstszą przyczyną niesprawności zasilacza jest przerwana łączność kabla w okolicach wtyczki do laptopa. Wszystko to sprawa wspomnianej już największej zalety tych urządzeń, a więc ich mobilności. Korzystamy z laptopów pod różnymi kątami, stawiając je czasem nawet na boku, gdyż tak akurat jest nam wygodniej. Oczywiście, rzadko pomyślimy o tym, że jest on podłączony do sieci kablem, którego wytrzymałość ma swój kres. Po pewnym czasie dochodzi do przerwania kabla w jego najwrażliwszych miejscach i zaczyna on ładować tylko pod pewnymi kątami. Dopiero wtedy traktujemy go z należytą dbałością.

Niezależnie jednak od rodzaju usterki, warto wiedzieć, jak dobrze wybrać zasilacz. 

Zasilacz - jak wybrać?

Jest wiele aspektów, na które należy zwrócić uwagę, aby wiedzieć, jak dobrać dobry zasilacz do laptopa. Spróbujemy zająć się najważniejszymi z tych, które powinny wystarczyć w poszukiwaniach.

Podstawowe parametry

Napięcie jest jedną z kluczowych charakterystyk zasilacza, które trzeba wziąć pod uwagę. Ważne, aby zgadzało się z tym, którego oczekuje nasz laptop. Możliwość błędu to tutaj około 1V, ale z racji na możliwe problemy warto dobierać napięcie jak najdokładniej. Kolejnym ważnym parametrem jest natężenie - warto tutaj zwrócić uwagę, aby nie było ono mniejsze niż zalecane. Nie ma jednak problemu, gdy będzie troszkę większe. Połączeniem, a dokładnie iloczynem tych dwóch czynników jest moc danego zasilacza. Koniec końców może ona być wyższa, ale już nie niższa, gdyż sprawi to, że nasz laptop będzie się rozładowywał szybciej niż ładował. 

Rodzaj wtyczki

Oczywista oczywistość, że tak to ujmiemy, ale niezmiernie ważna. Ilu producentów, tyle tak naprawdę różnic we wtyczkach. Warto więc wybierać w tym wypadku oryginalne rozwiązania, chyba że mamy jeszcze stary zasilacz i możemy zmierzyć obwody jego wtyczki - wtedy jest możliwość dobrania tańszych zamienników.

Oryginał, a może zamiennik?

Jeśli nie znamy parametrów, których potrzebujemy, powinniśmy zdecydowanie szukać oryginalnych rozwiązań, które oferuje w niskich cenach firma Zar-Kom. Wybranie oryginału sprawia, że jesteśmy pewni, że będzie on idealnie współpracował z naszym laptopem. Jeśli jednak znasz potrzebne parametry, możesz zaryzykować kupno zamienników, które jednak mogą okazać się mniej wydajne. 

Dbałość o produkt

Skoro już wiemy, jaki zasilacz do laptopa potrzebujemy wystarczy znaleźć go w ofercie i zakupić, prawda? Niestety, nie. Po zakupie nie możemy wrócić do niedbałego traktowania, gdyż potrzeba zakupu bardzo szybko znów się pojawi. Nie zginaj, nie zawijaj ani nie skręcaj kabla, a już szczególnie w okolicach wtyczki do laptopa - to najbardziej newralgiczny i skory to uszkodzeń punkt. 

Niezależnie, jaki laptop posiadasz warto kupić zasilacz, który będzie tani, a jednocześnie wysokiej jakości, a nawet oryginalny. Wszystko to zapewnia firma Zar-Kom, a to dzięki ofertom, które dają nam najlepszy stosunek ceny do jakości, wśród których znajdziesz przede wszystkim laptopy poleasingowe.

Artykuł sponsorowany