Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej poinformował o wstrzymaniu szczepień grupy „0”. Automatycznie szczepienia zaplanowane na najbliższe dni zostały odwołane, a o kolejnych terminach placówka będzie informować zainteresowanych telefonicznie. Sytuacja ma ulec zmianie na przełomie stycznia i lutego.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej za pośrednictwem Facebooka poinformował o wstrzymaniu szczepień osób z etapu „0” pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19. Automatycznie szczepienia zaplanowane na najbliższe dni zostały odwołane, a o kolejnych terminach placówka będzie informować zainteresowanych telefonicznie.

Komunikat dotyczy wyłącznie osób, które miały ustalony termin podania pierwszej dawki, gdyż druga dawka podawana jest zgodnie z terminami ustalonymi w czasie pierwszego szczepienia. Przyczyną takiej sytuacji jest ograniczenie dostaw szczepionek do Polski przez firmę Pfizer. W komunikacie koncernu mowa o powrocie do pierwotnego harmonogramu dostaw od 25 stycznia. Docelowo od 15 lutego dostawy szczepionek mają być jeszcze większe niż dotychczas.

AK