21 policjantów interweniowało w niedzielę w jednej z cieszyńskich restauracji, która powołując się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu prowadzi normalną działalność. - Działania zostały podjęte wobec zgłoszeń obywateli o osobach spożywających posiłki wewnątrz lokalu - poinformowała KWP w Katowicach. Wylegitymowano 26 osób.

Komunikat w sprawie wczorajszej interwencji w restauracji w Cieszynie opublikowała Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Interwencja w restauracji została podjęta na wniosek obywateli informujących o nieprawidłowościach, które dotyczyły spożywania posiłków wewnątrz lokalu. - Policjanci w trakcie minionego weekendu podejmowali czynności w tej sprawie czterokrotnie, w tym raz udzielając wsparcia pracownikom sanepidu. Policjanci wylegitymowali łącznie 26 osób - czytamy.

Jak informuje KWP, w dziesięciu przypadkach policjanci zakończyli legitymowanie pouczeniem. W pozostałych przeprowadzone zostaną czynności wyjaśniające. Działania mundurowych każdorazowo polegały na ustaleniu stanu faktycznego oraz danych świadków. Materiały w sprawie restauracji zostaną przekazane do dalszego prowadzenia cieszyńskiemu sanepidowi.

- W związku z faktem, że w miejscu prowadzenia interwencji przebywało kilkadziesiąt osób, w celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom, zarówno osobom przebywającym w rejonie lokalu, jak i samym funkcjonariuszom w czynnościach uczestniczyło łącznie 21 funkcjonariuszy. Policja przypomina, że obostrzenia mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Nieprzestrzeganie przepisów, jak argumentuje, może narazić na utratę zdrowia lub życia nas samych, ale również naszych bliskich i osoby trzecie.

bak