Znaczne siły policyjne pojawiły się dziś przed jedną z cieszyńskich restauracji, która powołując się na orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu, prowadzi normalną działalność. Na miejscu z interwencją poselską pojawił się Przemysław Koperski z Lewicy. - Funkcjonariusze starali się legitymować klientów, nie wszyscy wyrażali na to zgodę - relacjonuje parlamentarzysta.

Wczoraj w mediach społecznościowych poseł Przemysław Koperski informował o restauracji w Cieszynie, która powołując się na orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Opolu z października 2020, prowadzi działalność pomimo obostrzeń sanitarnych. Zgodnie z orzeczeniem sądu, wprowadzone przez rząd ograniczenia nie spełniają wymogów art. 92 ust. 1 Konstytucji RP.

W niedzielę przed restauracją w Cieszynie pojawiły się znaczne siły policji. - Do restauracji skierowano liczny oddział ok. kilkudziesięciu policjantów i dziesięć radiowozów, by podjąć próbę legitymowania kilku klientów lokalu. Interweniowałem na miejscu. W poniedziałek będę wnioskował o wyjaśnienia do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach - zapewnia poseł Przemysław Koperski.

bak

Foto: Katarzyna Górna-Oremus