W 2013 została Miss Beskidów, a później wyjechała do Chin, gdzie odniosła międzynarodowy sukces. Z wykształcenia magister filologii polskiej, występowała na scenach teatrów w całej Polsce. Katarzyna Knopek została dziewczyną grudnia portalu bielsko.biala.pl. Jej wizerunek można podziwiać na dwunastej stronie unikalnego kalendarza opracowanego przez agencję modelek Grabowska Models.

Pochodząca z Bielska-Białej Katarzyna Knopek (de domo Kwaśny) to Miss Beskidów 2013, finalistka Miss Polski 2013 oraz zdobywczyni tytułu I wicemiss Bride of the World 2014 w Chinach. Z wykształcenia magister filologii polskiej. Jest laureatką wielu konkursów recytatorskich oraz zdobywczynią pierwszego miejsca w Festiwalu Młodych Talentów. Grała w musicalach „Guma Balonowa”, a także „Tajemniczy Ogród”, w którym wcieliła się w postać głównej bohaterki.

Współpracowała z Teatrem Variété w Krakowie, występowała na scenach teatrów w całej Polsce, m.in. w spektaklu „Mały Książę” (Krakowska Scena Musicalowa). Od 2015 roku wraz z pianistą, kompozytorem i aranżerem, a prywatnie jej mężem Błażejem Knopkiem tworzą zespół „Kasia & Błażej”, w którym jest główną wokalistką. Już niedługo powiększą skład zespołu - zostaną rodzicami Nikodema.

Wizerunek Kasi zdobi dwunastą stronę wirtualnego kalendarza na rok 2020 opracowanego przez Grabowska Models pod patronatem portalu bielsko.biala.pl. Przez cały rok co miesiąc zamieszczaliśmy w nim fotografie piękności z Bielska-Białej i okolic, które w ciągu minionych lat święciły triumfy na konkursach o tytuł Miss Beskidów i Miss Polski i Miss Beskidów Nastolatek. Tytułowe zdjęcie Kasi przy nadziei jest symboliczne. Kończy się stary rok, ale piękno jest ponadczasowe i z pewnością w nowym roku będzie go jeszcze więcej.

Zobacz pozostałe kartki z pięknego kalendarza 2020:
 
bb
 
Projekt kalendarza: Barbara Gąsowska
Zdjęcia z archiwum Kasi