Telefon jest urządzeniem bez którego trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie. Pozwala na kontakt z innymi bez względu na to czy dzwonimy z tego samego miasta, czy z krańca świata. Na przestrzeni lat mogliśmy zaobserwować szybki rozwój technologii zamkniętej w tym poręcznym urządzeniu. Nowoczesne telefony z wyglądu niczym nie przypominają pierwszych modeli, ale oprócz designu zmieniła się także ich trwałość. Coraz cieńsza konstrukcja telefonów przełożyła się na ich wytrzymałość. Na korzystanie ze smartfonów bez etui pozwalają sobie jedynie osoby, którym nie przeszkadza popękana szybka lub mają budżet na jej częstą wymianę albo zwyczajnie bardzo rzadko z niego korzystają. Jeśli nie zaliczasz się do tej grupy i wolisz zapobiegać niż leczyć, sprawdź, jakie etui warto wybrać na telefon dotykowy.

Etui na telefon - jakie wybrać?

Dlaczego warto trzymać swój telefon w etui? Oto najczęstsze powody:

  • ochrona przed zarysowaniami obudowy,
  • ochrona przed pęknięciami ekranu,
  • spełnianie funkcji kieszonek na wizytówki lub karty,
  • funkcja dekoracyjna.

Do produkcji etui wykorzystywane są różnego rodzaju materiały. Każdy z nich ma odmienne właściwości, jednak łączy je jedno - doskonałe zabezpieczenie Twojego telefonu przed uszkodzeniami. Wiedząc już, dlaczego etui jest tak ważne, najwyższy czas zastanowić się, jaki rodzaj etui będzie najlepszy dla Twojego telefonu.

Wybierając materiał, z którego będzie wykonane Twoje etui, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy, jaką oferuje Ci serwis AsusPrezentuje.pl. Znajdziesz tam odpowiedź na pytanie: jakie jest najlepsze etui na telefon? Dzięki serwisowi dowiesz się również, jaka ochrona polecana jest na najpopularniejsze modele telefonów. Być może odnajdziesz tam etui na swój model?

Etui silikonowe

Silikon to najpopularniejszy materiał wykorzystywany do produkcji etui. Dzięki swojej giętkości doskonale dopasowuje się do telefonu. Stanowi ochronę Twojego urządzenia przed uszkodzeniami. Kiedy telefon wyślizgnie Ci się z dłoni, silikon złagodzi skutki zderzenia z podłożem.

Gumowe etui na telefon

Guma to materiał wykorzystywany równie często do produkcji etui, co silikon. Jej właściwości są do niego mocno zbliżone. Równie dobrze amortyzuje upadki. Jednak to, co wyróżnia ją od silikonu, to struktura materiału. Guma pozwala na mocne uchwycenie telefonu w dłoni. Dzięki temu ryzyko wyślizgnięcia się urządzenia jest znacząco zminimalizowane.

Kabura ze skóry

Jakie etui kupić na telefon, gdy jest się fanem klasycznych rozwiązań? Po etui wykonane ze skóry. Po ten materiał sięgają miłośnicy elegancji i dobrego stylu. Nie ma w tym nic dziwnego, skóra bowiem jest materiałem ponadczasowym. Mimo sporej popularności, etui wykonane ze skóry nie posiada tak wiele właściwości, jak poprzednie materiały. W głównej mierze ochroni Twoje urządzenie przed zarysowaniami.

Budowa pokrowców na telefon

Materiał użyty do produkcji etui nie jest jedynym czynnikiem, który odpowiada za stopień ochrony telefonu. Przybierają one również różne kształty. Niektóre z nich zabezpieczają jedynie tylną część urządzenia, inne z kolei całość. Jakie zatem spotkasz rozwiązania?

Etui na telefon typu plecak, zwane potocznie case’em, to najpopularniejsze rozwiązanie. Chronią tylną obudowę Twojego urządzenia. Podczas upadku Twój telefon wyposażony w tego rodzaju zabezpieczenie uniknie uszkodzeń ekranu. Case to rozwiązanie szeroko dostępne, a możliwości kolorystyczne mogą przejść Twoje najśmielsze oczekiwania.

Jakie jeszcze są dostępne etui na telefon?

Etui na telefon w formie kabury to rozwiązanie, które nie tylko spełnia funkcje ochronne. Do jego produkcji wykorzystywana jest skóra, co sprawia, że po tego typu rozwiązanie sięgają osoby ceniące klasę. Kabury wyposażone są w klapki, które zabezpieczają wyświetlacz. Taka budowa sprawia, że etui tego typu zabezpiecza całe urządzenie - nie tylko tylną jego część. Dodatkowo kabury posiadają szlufki, dzięki którym możesz nosić je na pasku.

Futerał na telefon to kolejne niezwykle estetyczne rozwiązanie. On również wyposażony jest w klapkę, która chroni wyświetlacz Twojego telefonu. Dzięki temu nawet jeśli nosisz smartfon w kieszeni, nie są mu straszne najdrobniejsze zarysowania. Niektóre z modeli posiadają kieszonki, w których możesz schować kartę bądź wizytówkę.

Zastanawiając się, jakie etui na telefon kupić, natrafisz na mnóstwo możliwości. Wbrew pozorom poszukiwanie idealnego etui może sprawić wiele przyjemności. Szczególnie z pomocą strony, na której odnajdziesz fachowe porady.

Artykuł sponsorowany