We wtorek, 1 grudnia z inicjatywy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Bielsku-Białej odbędzie się jarmark świąteczny w formie on-line, na którym zostaną zaprezentowane pomysły na prezenty, ozdoby i przysmaki świąteczne. Podczas jarmarku będzie można dokonać bezpośredniego zakupu poprzez kontakt z moderatorami spotkania.

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej z Bielska-Białej postanowił stworzyć namiastkę świątecznej atmosfery, cudownego nastroju kolęd, smaków i zapachów, organizując jarmark, podczas którego będzie okazja do wsparcia działalności lokalnych przedsiębiorstw społecznych.

Podczas jarmarku zostaną zaprezentowane pomysły na prezenty, ozdoby i przysmaki świąteczne wytworzone na terenie powiatu bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego i miasta Bielsko-Biała. Będą to m.in. unikatowe plakaty Bielska-Białej, upominki, lokalne sery, vouchery na zajęcia artystyczne czy też usługi rehabilitacyjne.

Przedsiębiorstwa społeczne to podmioty przekazujące zysk na cele społeczne i jednocześnie zatrudniające osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. W trakcie spotkania zaprezentuje się trzynaście takich podmiotów. Jarmark jest okazją do tego, by poznać działalność niektórych przedsiębiorstw społecznych działających w naszym regionie, a także wesprzeć ich poprzez zakupy.

Wydarzenie odbędzie się na żywo i w jego trakcie będzie można dokonać bezpośredniego zakupu poprzez kontakt z moderatorami spotkania. Po zakończeniu będzie możliwość nabycia produktów i usług poprzez kontakt z przedsiębiorcami. Aby wziąć udział w jarmarku, należy dołączyć do wydarzenia na Facebooku, a następnie rozpocząć oglądanie transmisji 1 grudnia 2020 o godz. 10.00.

bb