Jednak nie dojdzie do zapowiadanego przez Jarosława Gowina zamknięcia wyciągów narciarskich w zbliżającym się sezonie zimowym. Jeszcze w sobotę takie rozwiązanie wicepremier zapowiedział na antenie Polsatu. Dziś przedstawił odmienne stanowisko, zapewniając, że wyciągi będą otwarte.

- Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę - poinformował w mediach społecznościowych wicepremier Jarosław Gowin. Ten sam polityk będąc w sobotę wieczorem gościem telewizji Polsat zapowiedział, że skoro zamknięta pozostaje branża hotelarska i turystyczne, to zamknięte będą również wyciągi narciarskie.

Jak wyjaśnia rzecznik rządu Piotr Mueller, wyciągi narciarskie będą otwarte dla miejscowej ludności, która mieszka w pobliżu ośrodków narciarskich. Rząd nie planuje otwierać hoteli i pensjonatów. O zapowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina pisaliśmy szczegółowo w artykule Stok narciarski na Dębowcu będzie zamknięty? Taka jest decyzja rządu.

bak