O spędzenie Świąt Bożego Narodzenia tylko z najbliższymi i ograniczenie podróży zaapelował premier Mateusz Morawiecki. Za określeniem „kameralny charakter świąt” kryją się przepisy, z których wynika, że przy wigilijnym stole może zasiąść do pięciu osób. Limit nie dotyczy domowników wspólnie mieszkających. Takie wytyczne opublikowano na stronach rządowych.

O kameralnych charakter świąt i ograniczenie podróżowania w ich trakcie apelował premier Mateusz Morawiecki na swojej ostatniej konferencji prasowej. Nowe obostrzenia zatytułowane „etap odpowiedzialności” obowiązywać mają od 28.11 do 27.12. W tym czasie dozwolone jest organizowanie spotkań i imprez domowych do maks. pięciu osób. Limit ten nie dotyczy domowników wspólnie mieszkających.

Przepis, który będzie obowiązywał w trakcie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, szybko spotkał się z krytyką ze strony polityków oraz społeczeństwa. - Jedno dziecko z nami już nie gospodaruje, drugie nie mieszka (studia) - pisze senator Marcin Bosacki, którego rodzina liczy sześć osób. Kolejne absurdalne przepisy rządu Mateusza Morawieckiego krytykują także internauci, którzy - jeśli będą chcieli postępować zgodnie z obostrzeniami - staną w Wigilię przed podobnym dylematem.

bak