W najbliższym czasie nie tylko branża hotelarska pozostanie zamknięta. Wczoraj wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że nieczynne mają być także wyciągi narciarskie. Najprawdopodobniej zakaz dotyczyć będzie m.in. ośrodka narciarskiego na bielskim Dębowcu, którego operatorem jest spółka miejska ZIAD.

Czy w tym sezonie zimowym nie będzie można korzystać z miejskiego ośrodka na Dębowcu? Wczoraj zamknięcie wyciągów narciarskich wraz z branżą turystyczną i hotelarską zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin, który był gościem telewizji Polsat.

- Skoro branże turystyczna i hotelarska są zamknięte, to wydaje się oczywiste, że będzie to też dotyczyć wyciągów narciarskich - stwierdził na antenie Polsatu. Polityk zapewnił, że rząd pracuje nad kolejnym mechanizmem wsparcia finansowego dla poszkodowanych przedsiębiorców.

Operatorem ośrodka narciarskiego na Dębowcu jest spółka komunalna ZIAD, która wiosną bardzo mocno odczuła zamknięcie gospodarki. Po czterech miesiącach br. miała 1,3 mln zł straty.

bak