Policja ustaliła tożsamość wszystkich nieletnich, którzy ukradli kasetony reklamowe z terenu Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej. Po publikacji wizerunku nastolatków, wczoraj po południu z policjantami skontaktowali się rodzice dwóch chłopców. Sprawą kradzieży zajmują się teraz śledczy z zespołu zwalczającego przestępczość nieletnich.

Do kradzieży doszło 4 października 2020 około godz. 13.00 na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Rychlińskiego. Kradzież elementów marketingowych o wartości 2,7 tys. zł i wizerunki podejrzewanych o to trzech nastolatków zarejestrowały kamery monitoringu (pisaliśmy o tym w artykule Okradziono Stadion Miejski. Podejrzewani są trzej nieletni - foto i film).

Policjanci zwalczający przestępczość nieletnich z KMP w Bielsku-Białej zdecydowali opublikować nagranie, prosząc mieszkańców o pomoc w ustaleniu tożsamości złodziei. Jeszcze tego samego dnia z policją skontaktowali się rodzice dwóch nastolatków, którzy rozpoznali swoje dzieci na nagraniu kradzieży. Stróże prawa ustalili tożsamość wszystkich chłopców odpowiedzialnych za kradzież. To trzej bielszczanie w wieku 11, 12 i 13 lat.

Teraz sprawą zajmują się policjanci zwalczający przestępczość i demoralizację nieletnich z bielskiego wydziału prewencji. O losie nastolatków zdecyduje niebawem sąd rodzinny.

bb