Do końca tego roku wyremontowanych będzie sześć kładek na terenie Bielska-Białej. Niektóre są już gotowe, inne w trakcie modernizacji. Wszystkie remonty ze względu na stan techniczny obiektów były niezbędne. Prace będą kosztowały ponad 100 tys. zł.

Urząd Miejski w Bielsku-Białej podpisał umowy na remont łącznie sześciu kładek. Do końca roku remontu doczeka się też most w okolicy ul. Olszówka 52. Korzysta z niego około 20 mieszkańców, którzy tylko dzięki temu obiektowi są w stanie dojechać na swoje posesje. Do tego dochodzą służby porządkowe i ratownicze.

Obecnie prace prowadzone są na mostkach nad potokiem Straconka na wysokości części rekreacyjnej bulwarów wzdłuż ul. Górskiej. Na tym terenie remontu doczekały się dwie kładki. Remontowana będzie też kładka za osiedlowym hipermarketem przy ul. Wyzwolenia 367. Gotowy jest mostek w okolicy ul. Olszówka 36. Nowa kładka na ścieżce pieszo-rowerowej cieszy użytkowników od ponad dwóch tygodni. Nowy mostek czeka też na odwiedzających park przy ul. Bartniczej.

W najbliższym czasie zaczną się prace przy kładce w Dolinie Gościnnej. Nowa przeprawa zostanie wykonana ze stalowych oczkowych ocynkowanych krat. Pozostałe mostki wykonane są w technologii drewnianej - z desek czy belek.

bb

Foto: UM Bielsko-Biała